Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

11 milyon 500 bin liralık Fenerbahçe Token yandı

11 milyon 500 bin liralık Fenerbahçe Token yandı
Fenerbahçe Token'da 170 bin adetlik yakım işlemi yapıldı. ilk yakım işleminin 11 milyon 500 bin liraya karşılık geldiği belirtildi.

Ağustos ayında piyasaya sürülen ve yoğun talep gören Fenerbahçe Token'da ilk yakım gerçekleştirildi.
170 bin adet Fenerbahçe Token’ın yakımı yapıldı. 15 Ekim'de gerçekleştirilen yakım işleminin 11 milyon 500 bin liraya denk geldiği belirtildi.
Yakımın gerçekleştiği gün FB  Token 70 liranın üzerini test ederken, bugün itibarıyla 66,50 lira seviyelerinde işlem görüyor. İlk işlem gününde 150 lirayı aşan ve ardından düşmeye başlayan FB Token, 60 lira bandına kadar gerilemişti.

Coinmarketcap verilerinde FB Token'ın dolaşımdaki arzı 2 milyon 180 bin olarak görülüyor. Yakılan miktar, toplam arzın yaklaşık yüzde 8,7'sine denk geliyor.
Öte yandan Fenerbahçe Token ön satışında Seçenek 2’deki (kilitsiz) token’ların yatırma çekme işlemlerinin de başladığı bildirildi.

FB Token iki şekilde satışa sunulmuştu. 30 liradan alım yapanlar ilk günden itibaren piyasada işlem yapabiliyorken, 15 liradan alım yapanların 15 Mayıs 2022'yi beklemesi gerekiyor.

FB Token yakımı nasıl yapılıyor?

Fenerbahçe Token’ın maksimum arzı 190 milyon 700 adet olacak ve arzın tamamı 25 yıl içerisinde üretilecek. İlerleyen dönemlerde gerçekleşmesi planlanan yakım işlemleriyle birlikte nihai arz 100 milyon adede kadar düşecek.

Fenerbahçe Token White Paper'ında token yakımına ilişkin, "Token yakımı, bir tokenın bir miktarının geri döndürülemez bir adrese gönderilmesiyle dolaşımdan kaldırılması olarak tanımlanmaktadır. Dolaşımdan bir kez çıkarılan kripto varlıklar bir daha asla geri getirilemez. Bu kripto varlıkların yeniden kullanılmasının engellenmesi, dolaşımdan tamamen çıkarılabilmesi için “eater address” adı verilen özel kripto varlık adresleri mevcuttur. Özel anahtarları bilinmeyen bu adreslere, kripto varlıkların geri alınması için ulaşılamaz. Token yakma işlemleri akıllı kontratların fonksiyonel bir katkısıdır. Dolayısıyla yakım işlemleri sadece kripto varlıklar ile yapılabilir. Para piyasalarında benzer bir işlemin yapılabilmesi söz konusu değildir" ifadeleri yer alıyor.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum