AB Dayanışma Fonu'ndan Türkiye'ye 400 milyon euro

AB Dayanışma Fonu'ndan Türkiye'ye 400 milyon euro
AB Dayanışma Fonu'nun depremden dolayı Türkiye'ye vereceği 400 milyon euro tutarındaki fonun kullanımına ilişkin finans anlaşması bugün imzalandı.

Avrupa Birliği Dayanışma Fonu’nun deprem için Türkiye’ye vereceği 400 milyon euro tutarındaki fonun kullanımına ilişkin anlaşma bugün imzalandı. 

Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan yaptığı açıklamada, “ AB Dayanışma Fonu,
doğal afetlerin yol açtığı yıkımlarla mücadele eden üye ve aday ülkeleri desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir kaynaktır.

Bu fon, afetler sonucunda ortaya etkilen kişilerin ve şehirlerin yeniden inşası için gerekli finansmanı sağlamak üzere kurulmuştur.

Ülkemiz, Kahramanmaraş Depremi sonrasında bu fonun desteğine başvurdu. AB Başkanlığı koordinasyonunda yapılan başvuru, Avrupa Komisyonu tarafından değerlendirildi ve Parlamento onayını aldı.

Bugün gerçekleştirdiğimiz Brüksel ziyaretinde 400 milyon euro tutarındaki fonun kullanımına ilişkin finansman anlaşmasını imzalayacağız. Ülkemize hayırlı olmasını dileriz.” diyerek gelişmeleri paylaştı. 


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE