ABD'nin yeni hedefi kripto borsaları

ABD'nin yeni hedefi kripto borsaları
Rusya’ya yönelik yeni tedbirler alan ABD, yaptırımların çerçevesini genişletiyor. Oligarklara yardım eden herkes hedefte: Avukatlar, muhasebeciler, kripto borsaları…

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini kenardan izleyen sadece yaptırımlarla savaşı engellemeye çalışan ABD yeni yaptırımları hayata geçiriyor. ABD Adalet Bakanlığı bu hafta içi yaptığı açıklamada yaptırımları sıkı bir şekilde uygulamak için yeni bir görev gücü kurulduğunu ve yaptırım uygulanan Rus oligarklarla ilişkilerini kesmeyen avukat, muhasebeci ve kripto borsaları dahil herkesin hedef alınacağını açıkladı.

Yetkili, “kara para aklamaya ilişkin prosedürleri yerine getirmekte başarısız olan ve Rus oligarkların para taşımasına izin veren kripto para borsaları da da bu soruşturmanın ilgi odağı olacak” dedi.
Bir kripto araştırma grubu olan Chainalysis’in verilerine göre, Rus rublesi ile Tether ve Bitcoin alışverişi Ukrayna işgalinin başlamasından bu yana artış gösterdi ve mart ayının başında ikiye katlandı.

ABD Adalet bakanlığı, FBI ve ABD Gizli Servisi gibi geniş bir grubun dahil olduğu görev gücü kurarak ABD’nin Rus iş insanlarına dönük yaptırımlarını sıkılaştırmaya çalışıyor.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE