Agrotech'ten 78 milyon dolarlık sipariş sözleşmesi

Agrotech'ten 78 milyon dolarlık sipariş sözleşmesi

Agrotech, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki bölge ofisi tarafından, 78 milyon dolarlık anlaşma imzaladığını KAP'a bildirdi.

Tarım ve teknoloji şirketi Agrotech (#AGROT) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri Bölge ofisi tarafından, 2024 ve 2025 yılları içerisinde teslim edilmek üzere, birim fiyatı 39 bin dolar olan 2.000 adet sipariş aldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, sipariş kapsamında toplam tutarı 78 milyon dolar olan sözleşme imzalandı.

Şirket tarafından konuya ilişkin KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Şirketimizin gerçekleştirmiş olduğu teknoloji yatırımları ve şirket satın alma süreçleri sonucunda seri üretime geçtiğini daha önce bildirmiş olduğu Zirai Kara Aracı olan (ZİKA) ürünümüz ile ilgili olarak Birleşik Arap Emirlikleri Bölge ofisimiz tarafından, tamamı 2024 ve 2025 yılları içerisinde teslim edilmek üzere, birim fiyatı 39.000 USD bedelle 2.000 adet sipariş alınmıştır. Bu kapsamda toplam sipariş tutarı 78.000.000 USD (yaklaşık 2.525.000.000 TL) olup, sözleşme imzalanmıştır.

Tasarım, yazılım, mühendislik, motor ve batarya sistemleri başta olmak üzere tüm stratejik aksamları şirketimize ait olan ürünümüzün kapsamlı detaylarına https://www.joyceteknoloji.com adresinden erişilebilmektedir.

İlgili sözleşme şartları gereği %25 sipariş avansı ve her 500 adet teslimde hakediş ödemesi olmak üzere toplam bedel 2024 ve 2025 yılları içerisinde şirket bilançolarımıza yansıyacaktır.

Ürün teslimi, yerinde eğitim-destek hizmet bedelleri ve 3 yıllık garanti bedeli toplam sözleşme bedelinin içerisinde yer almaktadır.

02 Nisan 2024 tarihinde basına açık olarak yapılacak olan lansman toplantımız şirketimizin sosyal medya kanallarından canlı olarak yayınlanacaktır. Lansman toplantımızda ürün portföyümüzde yer alan tüm elektrikli araçlarımız tanıtılacaktır. Ayrıca 2.000'adet ZİKA satışımızı gerçekleştiren bölge distribütörümüze ilk araç teslim töreni lansmanımızda gerçekleştirilecektir.

Tüm özelliklerine lansmanımızda yer verilecek olan ürünümüz bahsi geçen anlaşma şartlarıyla birlikte, topraksız tarımın önemli unsuru olan robotik faaliyetler, ilaçlama ve gübreleme, otonom olarak harita bilgileri tasarlanan rota kapsamında insansız yük taşıma, toprak analizi, yabani zararlı ot temizleme, görüntü işleme ile bitki hastalıklarında erken teşhis ve erken müdahale, zorlu arazi şartlarında çalışabilme unsurları başta olmak üzere tarım faaliyetleri için geliştirilmiş tüm yüksek teknoloji özelliklerini donanım ve yazılım olarak sağlamaktadır."


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE