Alarko Holding 2025 Yılına Kadar 250 Milyon Dolarlık Yatırım Planı

Alarko Holding 2025 Yılına Kadar 250 Milyon Dolarlık Yatırım Planı
Bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Alarko Holding CEO'su Ayhan Yavrucu, şirketin yatırım planlarına ilişkin olarak, "Romanya'da iki metro projesine teklif vermeye hazırlanıyoruz, Kazakistan ile birlikte iki ülkede enerji projeleriyle ilgileniyoruz. 2025'e kadar 250 milyon dolar enerji yatırımı planlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Bloomberg HT'ye konuk olan Alarko Holding CEO'su Ayhan Yavrucu, Alarko Holding'in ilk çeyrek performansı ve yatırım planları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ayhan Yavrucu, pandemi döneminde gerekli tedbirlerin alınmasının ardından şirket olarak 2021'e "çok güçlü" bir giriş yaptıklarını ve girdi maliyetlerinin dolar bazında yüzde 35-40 arttığını açıkladı.

Yavrucu, Alarko Holding'in ikinci çeyrek performansına ilişkin olarak, "İkinci çeyrek ve sonrasının parametrelerde çok iyi geçmesini bekliyoruz. Halen turizmde tam kapasite çalışıyoruz." dedi.

Alarko Holding'in yatırım hedeflerine değinen Yavrucu, yatırımı yapılmış bitmiş ve henüz başlanmamış projelerle ilgilendiklerini ve FAVÖK'ün ileriki yıllarda artarak devam edeceğini belirtti.

Yavrucu enerji sektörüne dair çalışmaları hakkında yaptığı konuşmada şu açıklamalara yer verdi:

"Enerjide sektöründe de trend beklentilerimizi çok aşacak. Kazakistan'la birlikte iki ülkede enerji projeleriyle ilgileniyoruz. 2025'e kadar 250 milyon dolar enerji yatırımı planlıyoruz. Romanya'da iki metro projesine teklif vermeye hazırlanıyoruz.".

0 Yorum

YORUM EKLE