Altın Fed tutanaklarını yükseliş yönünde fiyatlıyor

Altın Fed tutanaklarını yükseliş yönünde fiyatlıyor
Altın, yayımlanan Fed tutanaklarında yetkililerin faiz artış hızını düşürmeye destek veren açıklamalarının görülmesinin ardından yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Altın, Çarşamba günü yayımlanan Fed tutanaklarında yetkililerin faiz artış hızını yumuşatmak yaklaşımına destek verdiğinin görülmesiyle gümüşle birlikte art arda üçüncü günde de yükseldi.

Gümüş Eylül ayında gördüğü dip noktasından yüzde 20 toparlanırken değerli metal için yıllardır destek ve direnç noktası işlevi gören 21,40 ve 21,90 dolar seviyeleri arasında seyrini sürdürüyor.

Silver Bullion Pte. Kurucu Ortağı Gregor Gregersen, “Altın, dolar ve tahvil getirilerinin yükselmesine neden olan ve spot altının Mart zirvesinden yüzde 15 gerilemesine sebep olan Fed’in agresif faiz artış politikası nedeniyle değer kaybına uğramıştı. Fed’in faiz artış hızını düşürmeye sıcak bakmasının değerli metal için pozitif bir gelişme olarak değerlendirilebilir” ifadelerini kullandı.

Gregersen gümüşle ilgili yaptığı değerlendirmede ise, “Gümüşün Ağustos ayından beri daha yüksek seviyeleri görmesi cesaret verici. Değerli metalin 22 dolar üzerine haftalık bazda çıkması durumunda bu daha yüksek fiyatların geleceğinin öncü bir işareti olabilir” yorumunda bulundu.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE