Altın fiyatlarında piyasanın beklentileri

Altın fiyatlarında piyasanın beklentileri
 ALB Forex Araştırma Müdürü Çayırlı, bugün Fed başkanı Powell’ın Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşmadaki piyasa beklentilerini ve Afganistan’da yaşanan patlamaların altın fiyatları üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirdi.

Altın fiyatları hafta boyunca, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın bugün Türkiye saati ile 17.00'de Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşmaya odaklı dalgalı bir seyir yaşarken; dün Afganistan'da yaşanan patlamalar sonrası jeopolitik risk algısının yükselmesiyle ons altın fiyatları bugün sınırlı yükseldi. Bugün Powell'ın konuşmasında tahvil alımı limitinin azaltılması ya da zamanlamasıyla ilgili ipuçlarının verilmesi sonrası ABD dolarının dünyada değer kazanması, altın fiyatlarında ise düşüşler görülmesi bekleniyor. 

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın bugün Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma öncesi artan belirsizlikler ve Afganistan'da yükselen tansiyon altının ons fiyatını desteklerken; ons altın bugün içerisinde en yüksek 1805 dolar seviyesini; en düşük ise 1791 dolar seviyesini gördü. Ons altın, şu dakikalarda ise yüzde 0.64 oranında yükselişle 1803 dolardan işlem gördü.

Gram altın yeni güne yükselerek başladı

Gram altın fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 484 lira seviyesinde hareket ederken; yeni güne 485 lira seviyeden başladı. Gram altının fiyatı, haftanın son işlem gününe hafif yükselişle başlarken; gün içerisinde en yüksek 487,35 lira seviyesini, en düşük ise 482,52 lira seviyesini gördü. Gram altın, ons altın fiyatında ve dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisiyle yukarı yönlü hareket ederken, saat 10.18 itibarıyla yüzde 0.71 oranında yükselişle 486,60 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 789 lira, Cumhuriyet altını da 3 bin 249 liradan işlem görüyor.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum

YORUM EKLE