Altına dolardan zayıf destek

Altına dolardan zayıf destek
Altın dolar göstergelerinin zayıflamasıyla Asya piyasalarında yükseldi. Değerli metal Perşembe günü Fed yetkililerinin faiz oranlarıyla ilgili şahin yorumlarını sürdürmesiyle gerilemişti.

Altın Bloomberg dolar endeksinin düşmesiyle Asya piyasalarında yükseldi. Bu, Perşembe günü Fed yetkililerinin faiz oranların ilişkin şahin yorumları üzerine spot altının yüzde 0,8 gerilemesinin ardından geldi.

Fed, bu yıl aşırı enflasyonu soğutmak için büyük faiz artışları gerçekleştirmiş ve bunun sonucu olarak tahvil getirileri ve doların yükselmesiyle Mart ayında zirvesini gören altının bu seviyeden yüzde 16 gerilmesine neden olmuştu.

Enflasyonda yavaşlama henüz gözlenmeye başlarken ABD perakende satışlarının sekiz ayın en hızlı artışını kaydetmesiyle Fed yetkilileri daha ileri gitme gereğini vurguladı. Fed St. Louis Başkanı James Bullard, politika faizini en az yüzde 5-5,25 aralığına yükseltmeleri gerektiğini söyledi.

Ila Commodities India Strateji Başkanı Harish Galipelli, “Şahin yorumlar halihazırda fiyatlanmış olabilir. Altın muhtemelen 1720-1820 dolar aralığında konsolide olacak, orta ve uzun vadede ise yukarı yönlü bir görünümü koruyor ve 2 bin dolara ulaşabilecek yukarı yönlü potansiyele sahip” ifadelerini kullandı.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE