Altında son 1,5 yılın en güçlü aylık yükselişi

Altında son 1,5 yılın en güçlü aylık yükselişi Altın,Fed,Faiz,Dolar,Spot,Sıkılaşma,Politika,Çin,Kovid
Altın Fed'in faiz artış hızını yavaşlatacağına dair gelen işaretler üzerine zayıflayan dolarla 1,5 yılın en büyük aylık yükselişine hazırlanıyor.

Altın, Fed'in faiz artış hızını yavaşlatmaya hazırlandığına dair işaretler üzerine doların düşmesinin ardından Mayıs 2021'den bu yana en büyük aylık kazancına hazırlanıyor.

Çarşamba gününü sakin bir seyirle geçiren değerli metal Kasım ayında yaklaşık yüzde 7 yükseldi. Fed Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yapacağı bir konuşmada daha yavaş sıkılaştırmaya yönelik beklentiler güçlendirmesi bekleniyor. Daha yüksek faizler ve tahvil getirileri bu yıl boyunca faiz getirmeyen spot altın üzerinde baskı oluşturmuştu.

Çin’de virüs önlemlerinin belirgin bir şekilde gevşemesi, Salı günü dolar üzerinde baskı oluşturmuştu. Hükümetin ileri yaşlı vatandaşları aşılamayı destekleyeceğini açıklaması sıfır Kovid politikasının gevşemesine zemin hazırladığı spekülasyonlarına yol açmıştı.

Oanda Kıdemli Piyasa Stratejisti Ed Moya geçtiği bir notta, “Çin sağlık otoritesi sıfır Kovid politikasında ince ayar yapmaya yakın olduklarına dair bazı net sinyaller verirse altın kazançlarını artırabilir” dedi.
Spot altın yüzde 0,3 yükselişle 1760 dolar seviyelerinden işlem görüyor.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE