Alves Kablo 3.5 milyon dolarlık makine yatırımı yapacak

Alves Kablo 3.5 milyon dolarlık makine yatırımı yapacak

Alves Kablo, artan müşteri taleplerini karşılamak üzere toplamda 3.5 milyon dolarlık makina yatırımı gerçekleştirecek. Yatırımlar, şirketin bakır ve alüminyum tel üretim kapasitelerinde önemli artışlar sağlayacak.

Alves Kablo (#ALVES), üretim kapasitesini genişletme yolunda önemli bir adım attı. Şirket, artan müşteri taleplerine cevap verebilmek için yurt içi ve yurt dışındaki makine üreticileriyle 3.5 milyon dolar değerinde yatırım teşvik belgesi kapsamında makine tedarik sözleşmeleri imzaladı. Bu yatırımlar, 2024 yılının son çeyreğinde şirketin bakır tel üretim kapasitesini %100, alüminyum tel üretim kapasitesini %200, alüminyum tel büküm kapasitesini %250 ve kablo damar büküm kapasitesini %45 arttırması planlanıyor.

Bu kapasite artışları, Alves Kablo'nun cirosuna, ürün çeşitliliğine ve ihracat kapasitesine önemli katkı sağlaması bekleniyor. Ayrıca, enerji dağıtım şirketlerinin kablo taleplerinin daha etkin bir şekilde karşılanmasına olanak tanıyacak. Gerçekleştirilecek yatırım, şirketin pazardaki konumunu güçlendirecek ve müşteri memnuniyetini artırarak rekabet avantajını sağlayacak.

Söz konusu yatırım, şirketin uzun vadeli büyüme stratejilerine uyumlu olarak değerlendirilirken genel performansına pozitif katkı yapması bekleniyor.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE