Aselsan'dan 87 milyon dolarlık yeni ihracat anlaşması

Aselsan'dan 87 milyon dolarlık yeni ihracat anlaşması
Savunma sanayii sektörünün öncü şirketi Aselsan, TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile birlikte uluslararası bir müşteriye aviyonik sistemleri tedarik edecek. Sözleşmenin bedeli 87 milyon dolar.

Aselsan (#ASELS), 24 Ağustos 2023 günü yaptığı açıklamayla, uluslararası bir müşterisinin son kullanımına yönelik bir ihracat sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Sözleşmenin toplam bedeli 87.275.523 ABD Doları olup, sözleşme kapsamında aviyonik sistemleri tedarik edilecektir.

Açıklamaya göre, sözleşme TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) ile birlikte yürütülecek olup, teslimatların 2027 yılına kadar gerçekleştirilmesi planlanıyor. Açıklamada sözleşmenin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği belirtildi.

Aviyonik sistemleri, uçaklarda kullanılan elektronik sistemlerdir. Bu sistemler, uçuş kontrolü, navigasyon, iletişim, gösterge paneli, radar, kara istasyonu bağlantısı gibi fonksiyonları sağlıyor. Aselsan, aviyonik sistemleri alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olarak biliniyor.

Aselsan’ın imzaladığı ihracat sözleşmesi, Türkiye’nin savunma sanayii ihracatına katkı sağlamayı hedefliyor. Şirket, uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak ve yeni iş birlikleri geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

0 Yorum