ASELSAN ve TUSAŞ Hava savunmasını GÖKDEMİR'le yapacak

ASELSAN ve TUSAŞ Hava savunmasını GÖKDEMİR'le yapacak
ASELSAN, GÖKDOĞAN füzesiyle güncel tehditlere karşı nokta hava savunması sağlayan GÖKDEMİR Fırlatma Sistemi'ni görücüye çıkaracak.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımlarınız için linkimiz;

ASELSAN, İstanbul'da 25-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 16'ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2023) son dönemde geliştirdiği birçok ürünü sergileyecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda Türkiye'nin katmanlı hava savunmasını yerli ve milli imkânlarla oluşturmaya yönelik çalışmalarda aktif rol alan ASELSAN, bu kapsamda son dönemde geliştirdiği kabiliyetlerin örneklerini IDEF 2023'te tanıtacak. Fuarda görücüye çıkacak GÖKDEMİR Fırlatma Sistemi, ASELSAN'ın hava ve füze savunma alanında sahip olduğu bilgi birikimi, ileri teknolojileri ve aktif kullanımda olan güvenilir çözümlerinin en yeni örneklerinden birini oluşturuyor.

GÖKDEMİR Fırlatma Sistemi geliştirme faaliyetlerinde milli olarak geliştirilmekte olan hava-hava füzelerinin kara konuşlu hava savunma amacıyla kullanılabilmesi hedeflendi. Sistemde, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve hava savunma ihtiyaçlarına göre yenilenen GÖKDOĞAN füzesi kullanılarak güncel tehditlere karşı nokta hava savunması için etkili bir çözüm sağlandı.

Sistem; savaş uçakları, silahlı/silahsız insansız hava araçları, seyir füzeleri, havadan karaya füzeler ve helikopterler gibi tehditlere karşı hava ve füze savunma görevini icra edecek. GÖKDEMİR Fırlatma Sistemi, Ateş İdare Cihazı (HİSAR A+) veya HİSAR Atış Kontrol Merkezi (HİSAR O+) üst komutasında hedef önlemesi yapacak.
İlk atışlı testini başarıyla gerçekleştirdi

 GÖKDEMİR Fırlatma Sistemi, ilk atışlı testini Haziran 2022'de ASELSAN Ateş İdare Cihazı'na entegre olarak başarı ile gerçekleştirdi. İntikale hazırlık ve mevzilenme süresi oldukça kısa olan GÖKDEMİR; döner taret yapısı ile 360 derece tehdit imha kabiliyeti, çoklu angajman ve ardışık ateşleme, veri bağı ile ara safha güdüm, füze yükleme platformu ve vinç sistemi, çok kullanımlı kanister ve telli/telsiz haberleşme gibi özelliklere sahip bulunuyor.

ASELSAN iki yeni özleşme imzaladı

ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamayla Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile uçak modernizasyonuna yönelik olarak 20,7 milyar lira ve 1,2 milyar dolarlık iki sözleşme imzalandığını duyurdu. Açıklamada, "13 Temmuz 2023'te bedeli 2 milyar 618 milyon 751 bin 172 TL ve 132 milyon 78 bin 69 dolar tutarında ve 18 milyar 73 milyon 289 bin 646 TL ve 1 milyar 65 milyon 303 bin 880 doları tutarında olmak üzere toplam bedeli 20 milyar 692 milyon 40 bin 818 TL ve 1 milyar 197 milyon 381 bin 949 dolar olan iki sözleşme imzalanmıştır" ifadelerine yer verildi. Sözleşmeler kapsamındaki teslimatlar 2023-2033 yıllarında gerçekleştirilecek.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE