Asgari ücret maratonunda 2. toplantı tarihi belli oldu

Asgari ücret maratonunda 2. toplantı tarihi belli oldu
 İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, 2024 asgari ücretini belirleme çalışmaları kapsamındaki ilk toplantısı sona erdi. Yaklaşık 1 saat süren toplantıda, ikinci toplantının tarihi ve yol haritası belirlendi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada rakam konuşulmadığı belirtildi.

 Yaklaşık 7 milyondan fazla insanı ve dolaylı olarak tüm çalışma hayatını etkileyen 2024 asgari ücretini belirlemek üzere Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof.Dr. Vedat Işıkhan Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.  Yaklaşık 1 saat süren toplantıda ikinci toplantının tarihi ve yol haritası belirlendi. İkinci toplantı ise 18 Aralık'ta saat 13.30'da gerçekleştirilecek.

Bakan Işıkhan toplantının açılışında yaptığı konuşmada asgari ücretin bir sosyal politika aracı olduğunu belirtirken, bunun ücretlerin en alt sınırı olduğunu söyledi. Bakan Işıkhan, hem ekonomiyi büyütecek, hem işvereni hem de işçiyi koruyacak bir asgari ücret belirlemek istediklerini bildirdi. İşveren adına katılan TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile işçi temsilcisi TÜRK-İŞ Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, gelir vergisi dilimlerinde düzeltme istediler.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE