ATP Bilgisayar Halka Arz Oluyor

ATP Bilgisayar Halka Arz Oluyor

Geçtiğimiz Günlerde SPK' ya Başvuruda Bulunana ATP Bilgisayarın Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı


27-28 Mayıs Tarihleri Arasında 24 TL Sabit Fiyattan Talep Toplama Gerçekleşecektir.ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Halka Arzı ile İlgili Bilgiler;

Halka Arz Tarihleri : 27-28 Mayıs 2021 iki gün süreyle talep toplayacak olan ATP şirketinin -tamamı sermaye artırımı yoluyla- yapılacak olan halka arzı neticesinde halka açıklık oranı yüzde 20 olacak.


ATP'nin halka arz sürecini yöneten konsorsiyuma Ata Grubu şirketlerinden Ata Yatırım eş liderlik ediyor.


Arz Fiyatı Sabit Fiyat 24 TL Olacak :


Tamamı sermaye artırımı yoluyla yapılacak halka arzda 7.500.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecek. Sabit fiyat ile 24 TL'den talep toplanacak halka arz sonrasında ATP'nin halka açıklık oranı yüzde 20 olacak. Paylar, 3 Haziran 2021 Perşembe günü Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak. Finansal borcu bulunmayan ve yüzde 32,4'lük iskonto ile gerçekleştirilecek ATP halka arz fırsatından yararlanmak için Ata Yatırım'da hesap açarak hemen işlem yapılabiliyor.


Geçtiğimiz yıl ATP'nin cirosu bir önceki yıla göre yüzde 21 oranında artarak 211,6 Milyon TL olurken, kârlılığı yüzde 47 oranında arttı. Şirket cirosunun yüzde 49'u yurt dışındaki satış ve faaliyetlerden elde edilirken, toplam gelirlerde yüzde 73 paya sahip olan ve konuk ağırlama sektöründe faaliyet gösteren Zenia'nın cirosunun yüzde 91'i yabancı para birimleri üzerinden gerçekleşti.


ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Hakkında Bilgiler:


Yazılım sektöründe kendi özgün markalarını geliştiren ATP, Türkiye'den dünya markaları çıkardı. ATP'nin Tradesoft markasıyla sunduğu çözümler sermaye piyasalarında aracı kurum ve portföy yönetim şirketleri işlemlerinin yüksek standartlarda, hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Tradesoft platformları, Borsa İstanbul işlem hacminde  kendi alt yapısını kullanan 3 finans kurumu haricinde kalan ve rekabete açık olan pazarda  %44 pazar payına sahip. Tradesoft çözümleri halen Türkiye'de 16 aracı kurum, 11 portföy yo?netim s?irketi, 3 banka, 2 yatırım ortaklığı ve 2 emeklilik şirketi tarafından kullanılıyor.


ATP, hızlı restoran zincirleri sektörüne ise Zenia Hero markasıyla çözümler sunuyor. Zenia Hero yazılımları kullanan 4 küresel markanın Burger King, Popeyes, Arby's ve Sbarro- dünyada bulunan yaklaşık 27.000 restoranı da ATP için bir pazar oluşturuyor. Usta Dönerci ve Usta Pideci gibi yerli zincirlerde de Zenia Hero çözümleri kullanılıyor. ATP, 2020 yılında Çin'deki teknolojilere ve çevredeki Asya Pasifik ülkelerindeki fırsatlara erişimi sağlayacak bir platform oluşturmak üzere Şangay merkezli TS China şirketinin %51 hissesini satın almış bulunuyor. ATP ayrıca Zenia Technologies B.V. ve Zenia Limited şirketlerinin de sahibi.


ATP aynı zamanda orta ve büyük ölçekli şirketlere kapsamlı yazılımlar ve hizmetler sunarak kurumların dijital dönüşümlerini destekliyor. Şirket bu alandaki çözümlerini ATP Digital markası altında sunuyor. Ar-Ge alanında da yatırımlar gerçekleştiren şirket son üç yılda toplam 71 Ar-Ge projesine 24,8 Milyon TL yatırım yaptı. 

0 Yorum

YORUM EKLE