Avalanche’ın yeni finansman gelişmesi AVAX fiyatına olumlu yansıdı

Avalanche’ın yeni finansman gelişmesi AVAX fiyatına olumlu yansıdı
Akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın ana şirketi Ava Labs, 350 milyon dolarlık yeni bir fon buldu. Bu kazanılan fon miktarıyla Ava Labs’ın piyasa değeri, 5,25 milyar dolara yükselecek.

Bloomberg'in haberine göre Ava Labs, henüz bu yüksek miktarlı yatırım turunu henüz doğrulamadı ancak haberin piyasaya çıkmasıyla birlikte akıllı sözleşme ağının yerel tokeni AVAX, dün akşam saatlerinden bu yana yüzde 7 civarında yükselişle 80 dolar bandına geri döndü. 

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Avalanche, benzer bir yatırım turunda AVAX satışı yoluyla 230 milyon dolarlık önemli bir fon toplamıştı. Ethereum alternatifi olarak akıllı sözleşme platformları arasındaki en güçlü projelerden biri kabul edilen Avalanche’ın sağladığı finansman önemli bir miktar olarak görülüyor. Bu finansman ile Avalanche’ın Solana, Terra gibi diğer akıllı sözleşme platformlarıyla rekabetinde güçleneceği düşünülüyor.

AVAX, en büyük 4. akıllı sözleşme platformu

Avalanche şu an yaklaşık 10,7 milyar dolarlık toplam kilitli değeriyle en büyük 4. akıllı sözleşme platformu konumunda bulunuyor. Platformun tokeni olan AVAX ise bugün 21,75 milyar dolar piyasa değeriyle 10. en büyük kripto para olarak kalmaya devam ediyor. Bu gelişmeyle birlikte AVAX, sabah saatlerinde ilk 10 kripto para arasında en çok değer artışı gören kripto varlık oldu.

Avalanche ağı ilgi görmeye devam ediyor

Son yatırım turuyla ilgili detaylar henüz belli olmasa da geçmiş dönemlerde Avalanche, Polychain Capital, Three Arrows ve Andreessen Horowitz gibi büyük yatırım şirketlerinden fon sağlamıştı.

Bu gelişmeyle ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Terra’nın kâr amacı gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard’ın UST rezervlerine 100 milyon dolar değerinde AVAX ekleme haberi, piyasada yankı bulmuştu.

Kripto para piyasaları baskı altında kalmaya devam ederken küresel şirketlerin kripto şirketlerine ilgisi devam ediyor. Konuyla ilgili olarak bu hafta Blackrock ve Fidelity’nin USDC ihraççısı Circle’a 400 milyon dolarlık yeni bir fon sağladığı görüldü.

Kaynak:Bloomberg 


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE