Avrupa'da yapay zeka düzenlemesinde anlaşmaya varıldı

Avrupa'da yapay zeka düzenlemesinde anlaşmaya varıldı
Avrupa ekonomisinin üç büyük ülkesi Almanya, Fransa ve İtalya'nın yapay zeka konusundaki düzenlemelerle ilgili anlaşmaya vardığı belirtildi.

Yapay zekanın kullanımı yaygınlaşırken bu çözüme ilişkin düzenleme çalışmaları da hız kazandı.

Reuters tarafından görülen ve Avrupa düzeyinde müzakereleri hızlandırması beklenen ortak bir belgeye göre, Almanya, Fransa ve İtalya tarafından gelecekte yapay zekanın nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda bir anlaşmaya varıldı.

Üç hükümet, Avrupa Birliği'ndeki hem büyük hem de küçük yapay zeka sağlayıcıları için bağlayıcı gönüllü taahhütlerden yana.

Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu ve AB Konseyi de birliğin bu yeni alanda kendisini nasıl konumlandırması gerektiğini müzakere ediyor.

Parlamento Haziran ayında, yapay zeka uygulamalarından kaynaklanan güvenlik risklerini önlemek ve ayrımcı etkilerden kaçınmak, ancak bu yeni teknolojinin Avrupa'daki yenilikçi gücünü yavaşlatmamak amacıyla bir "Yapay Zeka Yasası" sundu.

Tartışmalar sırasında Avrupa Parlamentosu, davranış kurallarının başlangıçta yalnızca ABD'den gelen büyük yapay zeka sağlayıcıları için bağlayıcı olmasını önerdi.

Ancak üç AB hükümeti, daha küçük Avrupalı sağlayıcılar için bu belirgin rekabet avantajına karşı uyarıda bulundu. Bunun, bu küçük sağlayıcıların güvenliğine daha az güven duyulmasına ve dolayısıyla daha az müşteriye yol açabileceğini söyledi.

Bu nedenle davranış ve şeffaflık kurallarının herkes için bağlayıcı olması gerektiğini de eklediler.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE