Aydem enerji Ege Bölgesini karanlığa mahkum ederek zulmediyor

Aydem enerji Ege Bölgesini karanlığa mahkum ederek zulmediyor

Yıllardan beri ege bölgesinde faaliyet gösteren,basiretsiz yöneticilerin borç batağına sapladığı Aydem enerji, Ege bölgesi başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde yaptığı 8 saate varan uzun süreli elektrik kesintileri ile ekonomik ve sosyal yaşamı durma noktasına getirip,vatandaşı canından bezdirmeye devam ediyor.

Ege bölgesinin bir çok ilinde faaliyet gösteren Aydem Enerji (#AYDEM),yeteneksiz,basiretsiz yöneticilerin borç batağına sapladığı, yıllardan beri eskiyen çağ dışı altyapısına gereken modernizasyonu yapmamış,bu yüzden sürekli arızalanan dağıtım altyapısının geçici olarak giderilmesi amacıyla sözde bakım-onarım çalışması adı altında yapılan 6-8 saatlere kadar varan elektrik kesintileriyle halkı canından bezdirip vatandaşı isyan etme noktasına getirmiştir.

Borç batağındaki Aydem elektrik'in borcu yatırımcıya ödettiriliyor

Aydem elektrik'in ege bölgesinde yıllardan beri yaptığı elektrik kesintileri ile vatandaşa ve tüm abonelerine yaptığı bu zulüm yetmezmiş gibi, Borsa İstanbul'a yaptığı halka arz başvurusu onaylanarak,19-21 nisan 2021 tarihilerinde hisseleri 8.50 fiyattan halka arz edilmiştir.

Şirketin,halka arz olunduğu dönemde yaklaşık 1.5 milyar TL civarındaki borçları adeta borsa yatırımcısının sırtına yüklenmiş,halka arzdan elde edilen gelirle hem bu büyük borç yükünden kurtarılması amaçlanmış hemde sözde altyapısının yenilenmesi çalışmalarında kullanılacağı açıklanarak yatırımcı aldatılmıştır.

Halka arzından itibaren geçen 2 yılda ve halka arzdan elde ettiği büyük vurgun gelirine rağmen halen daha bu büyük borç yükünden kurtulamayan ve son üç yıldan beri sürekli zarar açıklayan şirketin faaliyet gösterdiği bölgelerdeki altyapı modernizasyon çalışmaları gerektiği gibi yapılmamış,şirket faaliyette bulunduğu sorumluluk bölgelerinde sık sık yapılan ve 6-8 saate varan elektrik kesintileriyle tüm ticari ve sosyal yaşamın durmasına sebep olmakta,başta turizm olmak üzere  ekonomiye büyük,telafisi mümkün olmayan zararlar vermeye devam etmektedir.

Aydem Enerji neden BİST 100 endeksinde işlem görüyor

Halka arzının hemen ardından hisseleri borsanın en iyi 100 şirketinin işlem gördüğü BİST 100 endeksine neden dahil edildiğine,faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde yaptığı elektrik kesintileriyle sosyal yaşama adeta darbe vurarak halkı,vatandaşı canından bezdiren,yağmacı ve soyguncu zihniyetle ekonomiyi baltalayan bu şirket müsveddesine kimlerin neden göz yumduğu,hangi amaçla müsamaha gösterilip tavizler verildiğine ise borsa yatırımcıları bir anlam veremiyor.

Borsaseans.com olarak EPDK ve SPK'ya çağrıda bulunuyoruz

Yıllardan beri aboneleri olan vatandaşa karşı sorumluluklarını yerine getirmeyip mağdur eden,borsaya kote oluşundan itibarende yatırımcıyı sömürüp adeta yağmalayan bu şirket hakkında derhal inceleme başlatılıp soruşturma açılmalıdır. Gerekirse lisansı iptal edilmeli, Devletimiz tarafından şirkete kayyum atanarak yönetimine el konulmalıdır.

Asli görevi yatırımcıyı korumak olan Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) nın,BİST 100 içinde işlem gören bu şirketi öncelikli olarak bu endeksten çıkarıp gözaltı pazarına alması hatta yatırımcıyı sömüren bu şirketin gerekirse Borsa kodundan çıkarılması gerektiğini düşünüyor ve yatırımcılar olarak kurumumuzdan bunu bekliyoruz.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM 

0 Yorum