Aydem Enerji hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusu

Aydem Enerji hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusu

2021 ve 2022 yılları yeni halka arzlarda adeta bir patlama yılı oldu.2021 yılında yeni halka arz olan 52 şirket arasında bulunan bazı şirketlerin bozulan mali yapılarını düzeltmek,halka arzdan elde ettikleri gelirlerle yüklü borçlarını kapatmak amacı taşıdıkları bilinen bir gerçek.

Bu şirketlerden biride Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş (#AYDEM) oldu. 19-22 nisan 2021 tarihlerinde 8,50 TL- 9,90 TL aralığı fiyattan halka arzı gerçekleşen şirketin hisseleri 5.91 fiyata kadar gerileyerek yatırımcıları büyük zarara uğratmıştır. Bu seviyelerden gelen tepki alımlarıyla geçtiğimiz haftayı halka arz fiyatı olan 9.50 fiyattan kapatmıştır.

Kurulduğu 1980 yılından beri Ege bölgesinin elektrik dağıtımını yapmakta olan şirketin,uzun yıllar boyunca modernizasyon çalışmalarına gitmemesi neticesinde,sürekli olarak bakım onarım çalışması adı altında yaptığı 8 saate kadar varan elektrik kesintileri halkı canından bezdirmiş ve sürekli protestolarla karşılaşmasına neden olmuştur. Son dönemlerde global enerji fiyatlarının ülkemizde de elektrik faturalarına yansımasını fırsat bilen şirket bu zamları en üst sınırdan uygulayıp,hanelere yolladığı astronomik rakamlarla halkı canından bıktırıp,isyan eder hale getirmiştir.

Bu soygun niteliğindeki astronomik faturalara rağmen hemen her hafta uyguladığı bakım ve onarım adı altındaki en son kesinti 17-04-2022  (bu gün) sabah 00:06 da başlayıp 13:10 a kadar 8 saatten fazla süre devam etmiştir.

Muğla/Marmaris'te yaşayan biri olarak bende bu sürekli kesintilerden mağdur duruma düştüğüm için,yüksek faturalar ödediğim halde kesilen elektriklerden dolayı rutin işlerimi yapamayıp büyük zarara uğradığım için, şirket hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldım. Altta yayınlayacağım suç duyurusu metnini yarın ilk iş olarak Cumhuriyet savcılığı başta olmak üzere,Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığına,EPDK ve CIMER'ede yollayarak gaspedilen hakkımı arayacağım.

Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu;
Ege bölgesini,düzenlediği faturalarla haraca bağlayan #AYDEM elektrik, yaptığı kesintilerle halkı mağdur etmekte,ayrıca turistik bölgelerde yapılan 5 _ 6 saat süren elektrik kesintileriyle turizmi baltalayıp,devleti,milleti zarara uğratmaktadır. EPDK nın bu şirketin lisansını iptal etmesi ve bu hırsızlık ve soygun çetesinden milleti kurtarması isteğimizdir. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.
Onur Özkan Tunalı


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun. BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE