Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk açıklama

Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Eylül 2023’te açıklanan Orta Vadeli Programı (OVP), güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, mahalli seçim sonuçlarının millet ve ülke için hayırlı olmasını dileyerek Eylül 2023’te açıklanan Orta Vadeli Programı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini açıkladı.

Ana hedefleri olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelir politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacaklarını dikkati çeken Bakan Şimşek, “OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

Bakan Şimşek, böylece sürdürülebilir büyüme amaçlarına ulaşarak sağlanacak kalıcı refah artışının toplumun tüm kesimlerince paylaşılacağına değinerek “Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.” dedi.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE