Bakan Varank: Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temelini atacağız

Bakan Varank: Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temelini atacağız
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temellerini atacağız. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'yla bir yabancı ortakları bir araya geldiler. Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temellerini atıyorlar. Bu teknoloji Türkiye'ye önemli yetenekler kazandıracak. Ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacak" dedi.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımınız için linkimiz;

Bakan Varank, Ramazan Bayramı namazı için Bursa'da bulunan Ulu Cami'ye geldi. Namaz sonrası müminlerin ve gazetecilerin bayramını kutlayan Varank, simit ve kestane şekeri ikram etti.

Varank, gazetecilere verdiği eğitim, güvenlik güçlerinin başta olmak üzere başında bulunan, kesin güvenlik ve güven için çalışmalarını yürüten görevlilerin bayramını tebrik etti.

Bayramların mutluluğunun paylaşıldığı günlerin olduğunu ifade eden Varank, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle birçok insanın hayatını kaybetmesinden dolayı buruk bir bayram geçirdiklerini söyledi.
Varank, bir nişanlı gündem evlerinin bu depremin yaralarını sarmak ve afetzedelerin acılarını hafifletmek olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Onlarla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz ve inanıyoruz ki nasıl birçok kardeşimiz şu anda misafirperver aziz milletimizin misafiri olarak başka şehirlerde ya da geçici barınma konutlarında yaşıyorlarsa Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde deprem bölgelerini yeniden imar etmek, vatandaşlarımızın kalıcı konutlarını teslim ederek gelecek sene Ramazan Bayramı'nda onların misafiri olacağız.

Depremzede kardeşlerimiz bizleri gönül sofralarına alacaklar. Biz buna inanıyoruz. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Bayramlar birliğinin, beraberliğin, dayanışmanın en yüksek seviyede yaşadığı aziz günler. Bu birlik ve beraberliği sürdürmek, aziz milletimizle bir ve beraber olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Rabb'im daha güzel bayramları tüm milletimize huzurla, sağlıkla, tatla ağızla geçirmeyi nasip etsin."

"Türkiye Yüzyılı'nı aziz milletimizle birlikte inşa edeceğiz.''

Bir gazetecinin, dün gece sosyal medya hesabından paylaştığı Togg aracını yıkadığı yansıtması üzerine konuşan Bakan Varank, şöyle konuştu:

"Bunlar işi biraz latifesi ama bayram temizliği özel ev hanımlarının, annelerimizin geleneklerinde önemli bir yer tutar. Bursalıların da arabalarıyla nasıl bir bağının olduğunu biliyorum. Bayramlardan önce onların araçlarını yıkadıklarını biliyorum.Bende bir Bursalı hemşehrileri olarak adete uydum.Aracımızı yıkadık,bayram temizliğimizi yaptık.Tabii Türkiye'nin otomobili Bursalı.


Bu manada Bursa'nın sokaklarında hemşehrilerimiz, kardeşlerimiz Türkiye'nin otomobilini görmede gerçekten çok mutlu oluyorlar. Türkiye'nin böyle bir işini başarmış olmasından dolayı gururlarını yüzlerinde, gözlerinde görebiliyorsunuz. Biz 21 yıldır Türkiye'de taş üstüne taş koymanın derdindeyiz. Bunun gibi hizmetleri, bunun gibi başarıları hamdolsun ortaya çıkana kadar aziz milletimize yaşattık. Bundan sonra da Allah'ın izniyle yaşatmaya devam etmeye devam edeceğiz. Bu aziz millet bir ve beraber oldukça üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmaz.

İşte bunu, gerek Türkiye Yüzyılı'nın nişanelerinde gerek Türkiye'nin arabasında gerek dün akşam Karadeniz'de bulduğumuz gazı karaya çıkararak vermeye devam ediyor. Türkiye Yüzyılı'nı aziz milletimizle birlikte inşa edeceğiz.

"Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temellerini atacağız"

Bakan Varank, Bursa'nın Gemlik ilçesindeki batarya fabrikası yatırımına ilişkin soru üzerine de şunları  kaydetti:

Sayın Cumhurbaşkanımızın inşallah 24'ünde Bursa'yı, Gemlik'i ziyaret edecek. Türkiye'nin çok önemli bir yatırımının daha fazlasını inşa edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nın başka bir nişanesinin temelini atacağız. Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temellerini atacağız. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'yla bir yabancı ortakları bir araya geldiler.Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temellerini atıyorlar.Bu teknoloji Türkiye'ye önemli yetenekler kazandıracak. bir getirisi olacak. Biz Türkiye'de katma değerli üretimin, katma değerli kalkınmanın anahtarının bu tip yatırımlardan geçtiğimizin bilincindeyiz.Allah'ın izniyle şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu yatırımları devam ettireceğiz. Tabii ki Bursa gibi önemli bir sanayi merkezi bu yatırımlardan da nasibini alacak. Burada yaptığımız yatırımlar sadece bu şehri değil tüm Türkiye'yi kalkındıracak."


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE