Bebek katili İsrail ile Hamas rehine takası konusunda anlaştı

Bebek katili İsrail ile Hamas rehine takası konusunda anlaştı
 Katil İsrail'in devlet televizyonu KAN, İsrail ordusunun (katiller), Hamas ile yapılması beklenen rehine takası anlaşmasını kabul ettiğini duyurdu.

KAN, kana susamış israil ordusunun, Hamas ile yapılması beklenen rehine takası anlaşmasını kabul ettiğini belirterek, ateşkes günlerinin, Gazze Şeridi'nin güneyindeki karadan saldırı hazırlığı amacıyla ordu güçlerini yeniden organize etmek için kullanabileceğini duyurdu.

Haberde, "Cani israil ordusunun şu aşamada çekinmeden anlaşmayı kabul ettiği söylenebilir. Orduda ateşkesin sahadaki güçleri yeniden organize etmek için kullanılabileceği söyleniyor. Kara manevrasının Gazze Şeridi'nin güneyine kadar genişletilmesine yönelik hazırlıklar da yapılıyor" ifadeleri kullanıldı.

KAN'a göre anlaşma, katliamcı israil hapishanelerinde aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 150 Filistinli mahkumu serbest bırakması karşılığında 4 günlük ateşkes ve 4 gün içinde 50 İsrailli rehinenin (çocuk ve kadın) serbest bırakılmasını içeriyor.

Bebek katili netanyahu: Rehineler aşamalar halinde bırakılacak

Anlaşma ile ilgili konuşan terörist israil başbakanı alçak binyamin netanyahu, "Katil israil hükümeti bugün zor bir kararla karşı karşıya kaldı, ancak doğru kararı verdi" dedi.

Katil netanyahu, Savaş Kabinesi'nin ardından yaptığı açıklamada, rehinelerin aşamalar halinde serbest bırakılacağını söyledi. Başbakan, üzerinde konuşulan anlaşmanın, Kızılhaç'ın Hamas'ın elinde bulunan rehinelere ulaşarak gerekli tıbbi desteği sağlamasını da içerdiğini belirtti.

Başbakan Katil netanyahu, Gazze’de geçici ateşkes sağlanması halinde dahi Hamas'la savaşa devam edeceklerini vurguladı. 

Bebek katili netanyahu, “Savaşa devam ediyoruz ve tüm hedeflere ulaşana kadar bunu sürdüreceğiz. Hamas'ı ortadan kaldıracağız, kaçırılanların hepsini geri getireceğiz ve Gazze'de İsrail'i tehdit eden hiçbir unsurun kalmayacağını garanti edeceğiz" diye konuştu.

Kızılhaç ziyaret edecek

İsrail Başbakanı katil netanyahu, rehine takası anlaşmasının taslağının, Uluslararası Kızılhaç Örgütünün henüz serbest bırakılmamış rehineleri ziyaretlerini ve onlara ilaç tedarikini de kapsayacağını ifade etti.

İsrail’e göre, Hamas'ın silahlı kanadı Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli rehine bulunuyor. terörist israil hapishanelerinde 2000’den fazlası idari tutuklu olmak üzere yaklaşık 7 bin Filistinli tutuklu bulunuyor. Katil israil'in kana susamış teröristleri, 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te yaklaşık 3 bin Filistinliyi gözaltına aldı.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE