Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde patlama; 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde patlama; 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı
İstanbul'da Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, patlamada 6 kişinin öldüğünü 81 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İstanbul'da Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bir patlama meydana geldi.  Bu akşam saat 16.20 sıralarında meydana gelen patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Emniyet güçleri bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Vatandaşlar bölgeye yaklaştırılmıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Burada bir terör kokusu var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Endonezya ziyareti öncesi basın toplantısında patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "İstiklal Caddesi'ndeki olayın faillerinin cezalandırılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Patlamada valimizin bildirdiğine göre 4'ü olay yerinde 2'si hastanede olmak üzere 6 vefat söz konusu, 53 kişi ise yaralı. Burada bir terör kokusu var ve bir kadının bu olayda rol oynadığı konusunda ilk tespit var. İncelemeler devam ediyor " ifadesini kullandı. 

Adalet Bakanı Bozdağ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, İstiklal Caddesi'ndeki patlamayla ilgili sekiz savcı ve iki başsavcıvekili görevlendirildiğini bildirdi.

Saldırıyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaralı sayısını 81 olarak güncelledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yaralıların 2'sinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Yayın yasağı getirildi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur" ifadeleri kullanıldı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal meydada kaynağı belirsiz bilgilere itibar edilmemesi gerektiği konusunda uyardı.

Şahin, "Beyoğlu Taksim’de bir patlama haberi aldık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Lütfen kaynağı belirsiz bilgilere itibar etmeyelim, güvenli kaynaklardan bilgi sahibi olalım. Farkında olmadan yanlış bilgiyi yaymayalım. İstanbulumuza çok geçmiş olsun" ifadelerine yer verdi.

Kızılay: Kan ihtiyacı yok 
Kızılay'ın yaptığı açıklamada, patlama sonrası bölgedeki hastanelere kan sevkiyatı yapıldığı belirtildi ve "Şu an acil kan ihtiyacı bulunmamaktadır" denildi.

Patlama nedeniyle Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında bugün saat 20.00’de oynanması planlanan Beşiktaş – Antalyaspor müsabakası, güvenlik sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE