BİST 100’de 5.000 puan beklentisi devam ediyor

BİST 100’de 5.000 puan beklentisi devam ediyor
Borsa İstanbul'da BİST 100 endeksi, güne ekside başladıktan sonra kayıplar hızlıca geri alındı. Gün içi işlemlerde ise hafif alıcılı yatay bir seyir izlediğimiz endeks, gün sonu kapanışını +0,31 değer kazancıyla 4977,64 puandan gerçekleştirdi.

BİST 100 endeksi, gün içinde 4.988 puana kadar yükselirken son saatte girildiğinde 4.950 puan bandında bulunuyordu. Endeks, bu hafta 4.900 puan seviyesine yükseldikten sonra satış işlemlerinin gün içinde karşılanmasıyla daha yüksek dipler görerek düşük oranlı da olsa yükselişine devam etti. Güncel durumda endeks, 5.000 puan sınırında hareket etmeye devam ediyor. BiST 100 endeksinin günlük işlem hacmi ise son saatte girildiğinde 90 milyar TL’yi aştı.

Son saate girildiğinde bugün borsada negatif ayrışan kimyasal, petrol ve plastik ile kısmi düşüş gören ulaştırma dışında ekside hareket eden sektör bulunmuyordu. Petrokimya sektörü, kapanışa doğru %4’e ulaşan düşüşle devam ediyordu. 

Sektöre dahil hisseler arasında #SASA ve #HEKTS, taban fiyatına yakın işlem görerek ağırlıklarından dolayı endeksi aşağı çekmeye devam ediyor. Diğer yandan aynı sektörde yer alan #MRSHL ve #RNPOL ise tavan fiyatından işlem görerek en çok kazandıran hisseler arasında yer aldı. 

Günün en çok talep gören sektörleri ise %3 bandında artış gören tekstil ve deri, sigorta ve gıda oldu. Tekstil sektöründe #MEGAP ve #MNDRS, endeksi yukarı çeken hisseler olurken #DERIM, tekstil hisseleri arasında en çok değer kaybeden hisse konumundaydı. 

BİST 100 endeksine dahil hisseler arasında bugün #SASA ve #HEKTS’nin ardından en çok kaybettiren hisseler, #SMRTG ve #GESAN olarak devam ediyordu. Bugün endekste en çok kazandıran hisseler ise SMA ilacıyla ilgili ruhsat alan #GENIL ile birlikte diğer tavan gören hisseler #VESTL ve #TKFEN oldu.

Yurt dışı piyasalarında Asya endekslerinin günü artıda kapattığı görüldü. Avrupa borsaları da gün sonuna doğru pozitif seyrini devam ettiriyordu. ABD vadeli endeksleri, seans açılışı öncesi yatay hareket ederken Avrupa vadelileri de artıda bulunuyor.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE