BİST 100 Endeksi gün içi rekorunu yenileyerek yükselişine devam etti

BİST 100 Endeksi gün içi rekorunu yenileyerek yükselişine devam etti
Borsa İstanbul'da BİST 100 endeksi, bugün de pozitif ivmesini korudu ve rekor seviyesini 5.440 puana taşıdı. Endeks günü %+0,50 primle 5.419,02 puandan kapattı.

Güne hafif artıda başlayan endeks, sabah seansında kısa süreli bir gerileme görerek 5.344 puana kadar geriledi. Alıcılar, günün dip seviyesinden yeniden devreye girdikten sonra endeks, son saate girildiğinde %0,75 oranında değer artışına ulaştı. Diğer yandan gün içi işlemlerde daha çok 5.400 sınırında yatay hareket eden BİST 100’de alımların çoğu gün sonuna doğru geldi.

Borsa İstanbul’a sektörel bazda bakıldığında dün yükselişe öncülük eden finansal endeksinin bugün düşüşte olduğunu izledik. Son saate girildiğide finansallar %0,42 gerilerken sınai ve hizmet sektörü, %1,5’in üzerinde bir değer artışına sahipti. 

Günün öne çıkan sektör endeksleri ise %2,5’i bulan artış gören ticaret, ulaştırma ve kobi oldu. Dün %10’a yakın yükselen bankalar endeksi, bugün %4’e yakın düşüşle en çok kayıp gören endeks oldu.. Ardından spor, sigorta ve faktoring, günün diğer satıcılı devam eden sektörlerinin başında yer aldı.. Holding ve inşaat sektörü ise %1,3 değer artışıyla günü tamamladı.  

BİST 100’de bugün en çok kazandıran ve kaybettiren hisseler

BİST 100 endeksine dahil hisseler arasında bugün #ADESE ve #KOZAL, %9 bandında değer artışlarıyla önde yer alıyor. #KOZAA, #GENIL ve #CEMAS ise %6 oranında yükseliş kaydetti. 

BİST 100’de en çok düşen hisselerin başında bankalar yer alıyor. Buna göre; #TSKB, #SKBNK, #VAKBN, #ALBRK ile #QUAGR, en çok düşen hissler olarak sıralandı.

Borsa İstanbul genelinde #RALYH ve tavan serisini bozduktan sonra düşüşe geçen #OZSUB, taban fiyatından işlem görerek en çok kaybettiren hisseler oldu. Günün en çok kazandıran hisselerin başında ise an itibarıyla tavan fiyatından işlem gören #ALFAS, #PETUN, #PLTUR, #CASA ve #OTTO vardı. 

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, günü ekside kapattı. Avrupa borsaları, gün sonuna doğru satıcılı bir seyre sahipti. ABD endeksleri bugün de güne ekside başladı. Açılışta Nasdaq %0,6, S&P 500 %0,3 ve Dow Jones %0,1 geriledi.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
               BORSA TREND EXTRA ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE