BIST 100 endeksi günü yüzde 0,82 yükselerek kapattı

BIST 100 endeksi günü yüzde 0,82 yükselerek kapattı
Borsa İstanbul, güne alıcı başlarken öğleden sonraki işlemlerde bir miktar satış gördü. BIST 100 endeksi, bugün 2.000 puan sınırına kadar yükseldikten sonra gelen satışlarla 1.972 puana geriledi. Kapanışa doğru 1.980 puanın üzerinde hareket eden BIST 100 endeksi yüzde 0,82 primle 1986,09 puandan kapanış yaptı.

 Borsa İstanbul’da basit metaller ve telekomünikasyon sektörü hisseleri, ortalama yüzde 3’ün üzerinde değer kazancıyla öne çıkarken Bankalar, bugün yüzde 0,3 gibi sınırlı bir yükseliş yaşadı. Holding endeksi de bankalar ile benzer oranda sabit kalmaya devam ediyor. 

Bugün en çok değer kaybeden sektörler arasında teknoloji ve turizm endeksi geliyor. Her iki endeksinde kapanışa doğru yüzde 2 oranında geri çekilmeleri söz konusu. 

İşlem hacmine göre günün en aktif hisseleri

Gün kapanışında, Kardemir (#KRDMD) Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. D (#KRDMD), Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (#YKBNK) ve Türk Hava Yolları (#THYAO) işlem hacmi bazında en aktif hisse senetleri oldu.

Günün dikkat çeken hisse senetleri

Borsa İstanbul'da Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. (#DOBUR), Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. (#PRKAB), Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (#YUNSA), İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (#ISGYO) ve Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret AS (#KONKA) en çok kazandıran ilk 5 hisse senedi olarak sıralanıyor.

Günün en çok değer kaybeden hisse senetleri ise  Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (#AKFGY), Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.(#KARYE), Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (#POLTK), Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (#DIRIT) ve Petrokent Turizm A.Ş. (#PKENT) bulunuyor.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
               BORSA TREND EXTRA ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE