BİST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yükselişle kapattı

BİST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yükselişle kapattı
 BİST 100 endeksi, perşembe günü yaşanan sert düşüşün ardından haftanın son işlem günü yukarı yönlü hareket etti. Endeks, dünkü kayıplarının önemli kısmını telafi ederken gün içinde %5,5 yükselişle 5.400 puan sınırına ulaştı. BİST 100 endeksi günü  %+4,41 primle 5.341,96 puandan kapattı.

Endekste toparlanmaya katkı sağlayan sektörler arasında bankalar, %6’ya yakın değer artışıyla başrolde yer aldı. En fazla yükselen diğer sektörler; spor, inşaat, teknoloji ve basit metaller olarak sıralandı. 

Gün sonuna doğru ana sektörler sınai, hizmet ve finansallar ortalama değer artışına paralel olarak %5 bandında yükseliş kaydetti. Yarım puanın altında düşüş gören turizm ekside tek sektör olarak oldu. Kobi, bilgi teknolojileri ve perakende ticaret, kapanışa doğru %2 bandında yükselişle kısıtlı toparlanma gördü. 

BİST 100 hisselerinde son durum

BİST 100 endeksine dahil hisseler arasında; #AYDEM, #ISGYO, #TUKAS, #SMRTG ve #FENER, %9 bandındaki değer artışlarıyla en çok yükselen hisseler oldu. 

Borsa İstanbul’da gün sonuna doğru ekside olan hisse bulunmazken #GUBRF, #DOAS, #TTRAK ve #MGROS, en az yükselen hisseler oldu. 

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, Hong Kong Hang Seng borsası dışında haftayı artıda kapattı. Tarım dışı istihdam verilerinin ardından ABD endeksleri arasında Dow Jones ve S&P 500, hafif alıcılı açılırken Nasdaq, yatay bir açılış gerçekleştirdi. Avrupa endeksleri ise hafta kapanışına doğru pozitif ivmeye sahipti. 


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE