BİST'ten beş hisse ve bir yatırımcıya tedbir

BİST'ten beş hisse ve bir yatırımcıya tedbir
BİST; Kaleseramik, Mia Teknoloji, Şeker Finansal Kiralama, Yeşil Yapı ve Oncosem hisselerine tedbir getirdi. BİST ayrıca, bir yatırımcı hakkında da tedbir uygulanmasına karar verdi.

Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde, beş hisse ve bir yatırımcı hakkında tedbir uygulanacağını duyurdu.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Kaleseramik (#KLSER.E), Mia Teknoloji  (#MIATK.E), Şeker Finansal Kiralama (#SEKFK.E) ve Yeşil Yapı (#YYAPI.E) paylarının 10 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği ifade edildi.

Buna ek olarak BİST, yine VBTS kapsamında Oncosem (#ONCSM.E) hisselerinde 10 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağını duyurdu.

Oncosem hisselerinde halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Bir yatırımcıya tedbir

BİST ayrıca, Akın Tekstil (#ATEKS) hisselerindeki emir ve işlemleri nedeniyle Mümin Öz isimli yatırımcıya 10 Ağustos 2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanmasını kararlaştırdı.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE