Bitcoin (₿) 2013'de Yaptığı Döngüyü Tekrarlıyor Mu?

Bitcoin (₿) 2013'de Yaptığı Döngüyü Tekrarlıyor Mu?
Popüler kripto para birimi analisti Willy Woo, zincir üzerindeki önlemlerin Bitcoin’in (BTC) hala boğa piyasasında olduğunu gösterdiğini söyledi.

Woo, Pazartesi paylaştığı yazılarda Bitcoin ve altcoinlerin son fiyat düzeltmesinin, kenarda tutulan paranın düşük döviz kurlarıyla piyasaya girmesine izin veren Covid-19 “beyaz kuğu” olayına benzediğini öne sürdü. Bu, Ekim 2020’de başlayan yükseliş trendinin henüz bozulmadığı anlamına geliyor ve bu nedenle mevcut dört yıllık döngünün iki zirveyle 2013’e benzer olduğu iddiasının geçersiz olduğunu gösteriyor. demişti.

Bu arada önemli bir gözlem, bunun 2013 çiftli bir pompaya benzememesidir. Şimdiye kadar yapısal olarak, kenarda oturan insanların içeri girme fırsatını yakaladıkları bir COVID beyaz kuğu gibi oynuyor. (Diğer zincir içi grafikler de aynı yapıyı gösteriyor)

Kripto para birimi olmayanlar bu fırsatı en düşük fiyattan satın almak için değerlendiriyorlar.

Glassnode verilerine göre Bitcoin blok zincirindeki net oluşum sayısı artıyor.

Bitcoin’in 2013’teki döngüsü, yüzde 83’lük dev bir düzeltme ile birbirinden ayrılan iki zirve görmüştü. Bazı analistler, Bitcoin’in yüzde 54’lük bir düzeltmenin ardından benzer bir döngüyü izleyebileceğini öne sürdü. 2017 yılında da 6 düzeltme yapılmıştı.

Geçen haftaki düzeltme, kurumsal yatırımcıların ve balinaların en düşük fiyattan BTC toplamasına izin verdi. Bitcoin balinaları, 19 Mayıs’taki düşüşte ellerindeki miktarı 122.500 BTC artırdı.

0 Yorum

YORUM EKLE