BİTCOİN (BTC) KISA VADE TEKNİK ANALİZİ

BİTCOİN (BTC) KISA VADE TEKNİK ANALİZİ
MA 50, MA 100, MA 200

Bitcoin (BTC) ATH sonrasında başladığı düşüş trendinin kısa vadeli dönüş sinyalini verdi. 36 bin dolar seviyelerinde hareket eden Bitcoin'in (BTC) Göreceli Güç Endeksi (RSI) 30 seviyelerine kadar inerken FIB Düzeltme noktası aralığında günlük %5'lik bir artış gösterdi.

Günlerdir 200 günlük Hareketli Ortalamasının (MA 200) altında kalan Bitcoin (BTC) 37 bin dolar FIB noktasının üstünde kalırsa 42 bin dolar direncini kırabilir.

Kısa vadede 46 bin dolar seviyelerine kadar çıkabilecek olan Bitcoin (BTC) bir düzeltme gerçekleştirerek yükselebilir veya düşebilir.

Bitcoin %50 FIB Düzeltme Noktası: 37302 $
Bitcoin %61 FIB Düzeltme Noktası: 43774 $

Bitcoin (BTC) Fiyatı: 36000 $
Bitcoin Dominance (BTC.D): %43.85

Ethereum (ETH) Fiyatı: 2440 $
Ethereum Dominance (ETH.D): %18.40

Market Cap (TOTAL): 1 Trilyon 554 Milyar Dolar
Altcoin Marketi (TOTAL2): 864 Milyar Dolar

Altcoin Marketi (TOTAL2) 882 Milyar Dolar direncini kırdıktan sonra 1 Trilyon 61 Milyar Dolar direncini test edecek ve bir düzeltme sonrasında 1 Trilyon 61 Milyar Dolar direncini kıracaktır. Piyasa hakimiyetini kaybeden Bitcoin (Dominance) altcoin marketi rally hareketine start veriyorken olayları geriden takip edebilir.

Devletlerin kripto para yasaklama çalışmaları vb. haberlerden haberdar olmak için sitemize abone olabilirsiniz.

Piyasaya yeni giren altcoinlerin olduğunu ve Ethereum Dominance'ının (ETH.D) Nisan ayının başından beri gözle görülür artışı ve Ethereum'a olan güvenin artışı varsayarsak yani oluşacak bir rally hareketi Bitcoin (BTC) yatırımcılar için (araya şirketler girmediği sürece) fazla verimli olmayacaktır.

Bitcoin Dominance'ı hakkında orta vadeli analizimizi okumak için buraya tıklayabilirisiniz.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Borsa  Seans veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, bilgi vermek amacıyla paylaşılmıştır.

0 Yorum

YORUM EKLE