Bitcoin’de (BTC) Düşüşler Hızlandı! Neler Oluyor?

Bitcoin’de (BTC) Düşüşler Hızlandı! Neler Oluyor?
Lider kripto para birimi olan Bitcoin‘in (BTC) bugün itibariyle sert bir şekilde değer kaybettiği görülüyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell’ın hamleleri sonrası çöküş yaşayan BTC, geçtiğimiz dakikalar kritik bir destek noktasını daha kaybetti.

Yatırımcılar tam “günlük kapanışta 20.700 dolar desteğinde tutunduk, yükseleceğiz” şeklinde düşünmeye başlayınca bir çöküş daha yaşayan BTC, 20.200 dolara gerilediği görüldü.

Major destek noktasını kaybeden lider kripto para birimi, “elliot dalga teoremine” göre çok daha büyük düşüşler yaşayabilir.
Bitcoin’de (BTC) İlerleyen Günlerde Neler Yaşanacak?
Bitcoin’in şuan itibariyle 3. düşüş dalgası içerisinde konumlandığı görülüyor. 18 Haziran tarihindeki dip nokta olan 17.600 dolara kadar devam edebilecek olan bu 3. düşüş dalgası altcoin‘lerin perişan olmasına neden olabilir.
Bu düşüş sonrası 4. dalga içinde 19 bin dolar major direnç seviyesine kadar yükselmesi beklenen Bitcoin, bu seviyede karşılaşacağı satışlar ile birlikte 5. düşüş dalgasına başlayabilir.

Her ne kadar 5. düşüş dalgasının biteceği nokta bilinmiyor olsa da, 14 bin – 16 bin dolar aralığı olarak tahmin edilmekte.

İlerleyen günlerde yeni bir çöküş daha yaşaması beklenen BTC, altcoin’lerin şuan bulundukları seviyeden yüzde 50’den fazla düşüş yaşamasına sebebiyet verebilir.

Zor bir süreçten geçen kripto para sektörü, tekrardan eski şatafatlı günlerine geri dönebilecek mi? merak konusu..


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE