Bitcoin'deki %20’lik Düzeltme, Kısa Pozisyonları Artırdı

Bitcoin'deki %20’lik Düzeltme, Kısa Pozisyonları Artırdı
Bitcoin’in %13’lük düzeltmesi tüccarlar tarafından fark edilmedi ve çoğu yatırımcı, değerini kaybeden bir varlıktan kâr elde etmelerini sağlayan kısa pozisyonlar açmaya başladı.

CryptoQuant CEO’su tarafından sağlanan paylaşıma göre, Bitcoin piyasada bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldıktan sonra türev piyasası artan bir satış (kısa) sipariş hacmi ile karşı karşıya kaldı. Bunun ana nedeninin piyasadaki artan korkuya bağlı olduğu belirtiliyor.

O anda Craig Erlam’ın kıdemli piyasa analisti, Bitcoin düzeltmesinin, özellikle kripto para biriminin son birkaç ayda yaklaşık %66 ve yılın başından bu yana daha da fazla artmasından sonra, er ya da geç gerçekleşmesi gereken beklenen bir olay olduğunu belirtti.

Bitcoin Kayıplarını Geri Alıyor

Bir çok analist, Bitcoin’in bir döngünün dağıtım aşamasına girmek ve biraz yavaşlamaktan başka seçeneği olmadığı konusunda hem fikir. Piyasanın son aylarda yaşadığı rallinin boyutuyla karşılaştırıldığında 50.000 dolar seviyesine kadar bir düzeltme olabileceği ihtimaline değiniliyor.

Daha önce, piyasada Mayıs ayında başlayan küçük bir düzeltme, aşırı kaldıraçlı piyasa ve Çin’de madencilere yönelik baskı nedeniyle, fiyat 28.000 dolara kadar geriledi. Bu geri çekilmenin oranı %50’ye kadar çıkmıştı.

Bitcoin yazım itibariyle düşüş sonrası kayıplarını geri alıyor. Kripto para birimi an itibariyle 57.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC geçtiğimiz hafta 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Kaynak : CryptoQuant


''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE