Bitcoin Denedi Olmadı: Yön Aşağı mı, Yukarı mı?

Bitcoin Denedi Olmadı: Yön Aşağı mı, Yukarı mı?
ABD’de dün açıklanan enflasyon verisiyle birlikte tekrar 40 bin doların üzerini test eden lider kripto para birimi Bitcoin bu seviyenin üzerinde kalamadı ve yeniden kritik 39 bin 600 dolar seviyesinin altına geriledi. Parite şimdi 38 bin 200 dolar desteğinde tutunmaya çalışacak.

Bunda başarılı olamazsa 37 bin ve 36 bin 300 dolar seviyeleri ara destek noktaları olmak üzere 36 bin dolar trend desteğine kadar geri çekilme riski masada olacak.

Olası yukarı hareketlerde de 39 bin 600 – 40 bin 600 dolar bandı son derece kritik. Zira bu bandın kırılamaması teknik anlamda aşağı yönlü risklerin devam ettiğini gösteren en önemli unsurlardan biri konumunda.

Bunun yanında Michael Saylor, Bitcoin’in bu kadar ilgi görmesinin en önemli nedeninin yalnızca 21 milyon token oluşturabilmesi olduğunu belirtti.

Saylor, Bitcoin’i “büyülü” olarak tabir ediyor

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın etkileri hala devam ederken Bitcoin (BTC) çalkantılı fiyat hareketleri göstermeye devam ediyor. Yüksek miktarlarda BTC alımıyla sürekli gündeme gelen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise BTC’nin kısıtlı sayıda oluşuyla riskten uzak bir varlık olduğunu düşünüyor. Konuyla ilgili MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bir Tweet attı.

Saylor, “Kıt sayıdaki varlıkların bir emtia veya menkul kıymete tercih edilir” görüşünü savunuyor ve Bitcoin (BTC)’in muhtemel olarak dünyada bilinen tek kıtlık olduğunu da belirtti. Gayrimenkul ve altın grubunu da dahil eden CEO, diğer her şeyin yeterli para ve zaman verildiğinde yeniden üretilebilir olduğunu belirtmekle beraber lider kripto para birimi BTC için “büyülü” tabirini de kullandı.

“Enflasyona karşı BTC, bir hedge görevi görüyor”

Bitcoin fiyatı Ocak 2020’den şu ana kadar yüzde 420’nin üzerinde yükseliş yaşadı. Fakat bir süredir istikrarsız bir şekilde hareket eden lider kripto para birimi yatırımcıları meraklandırıyor. Hisse senetleri ile güçlü bir korelasyona sahip olsa da birçok yatırımcı BTC’nin enflasyona karşı bir hedge görevi gördüğünü savunuyor.

Bir diğer yandan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta her iki taraf için de ciddi bir sığınak görevi gören lider kripto para birimi, şüphesiz bu savaş ortamından en çok fayda gören varlık olabilir. Konuyla ilgili uzmanlar söz konusu savaş ortamının, lider kripto para birimi Bitcoin'in kullanıcılar arasında benimsenmesini artırabileceğini düşünüyor. Uzmanların görüşüne göre BTC için inanılmaz bir yükseliş yapması için gereken her türlü “hikaye” mevcut bulunuyor.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE