Bitcoin Geleceği İçin 300 Bin Dolar Hedefli Anket!

Bitcoin Geleceği İçin 300 Bin Dolar Hedefli Anket!
Finans sitesi Finder tarafından yapılan bir ankete göre, katılımcıların %54’ü Bitcoin‘in 2050 yılına kadar küresel finansta baskın güç olacağını öngörüyor. %44’ü ise bunun asla olmayacağını düşünüyor.

Dün yayımlanan “Bitcoin fiyat tahmin raporu” finans, teknoloji ve akademi alanından 42 katılımcı ile görüştü. Katılımcıların %15’i çalışmada “hiperbitcoinizasyon” olarak etiketlenen bu olayın 2035 gibi erken bir tarihte dahi gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Katılımcıların %33’ü ise Bitcoin’in gelişmekte olan ülkelerde 10 yıl içinde tercih edilen bir para birimi olacağını söylüyor.

Amber CEO'su Aleks Svetski, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir kripto para birimi olarak kabul etme kararına ve Bitcoin’in Venezuela’da hiperenflasyonu yenmenin bir aracı olarak yaygın olarak kullanılmasına atıfta bulunarak şunları söyledi.

İşin güzelliği, Bitcoin ulus devlet modelini baltalarken, aynı zamanda bu kötü durumdaki ulusların büyük uluslardan daha hızlı dönüşmesini sağlamasıdır.


Anket ayrıca Bitcoin fiyatının Aralık 2025’e kadar 318.417 dolara tırmanacağını tahmin ediyor. Bu, Aralık 2020’de yapılan benzer bir anketten %61 daha yüksek bir tahmin. 

0 Yorum

YORUM EKLE