Bitcoin Kritik Sınırda

Bitcoin Kritik Sınırda

Bitcoin, geçen hafta 31 bin dolara kadar geriledikten sonra yeniden yükselerek 200 günlük hareketli ortalamasının sınırında bulunuyor. Ethereum 3 bin dolara doğru ilerlerken EOS gün içerisinde yüzde 20'ye yakın yükseliş kaydetti


Bitcoin, haftasonu 31 bin dolara kadar geriledikten sonra kademeli bir şekilde yükselerek 40 bin doların üzerinin gördü. Ethereum ise 3 bin dolara doğru ilerliyor.

Çin’den kripto paralar ile ilgili gelen art arda yasaklar sonrasında hızlı bir düşüş kaydeden Bitcoin, haftasonundan beri 40 bin doların altında bir seyir izliyordu. Çarşamba günü alımlarla birlikte yeniden yükselişe geçen kripto para, 40 bin 400 dolar seviyesine kadar tırmandı.

Bitcoin'in 50 günlük hareketli ortalaması 100 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü keserken, kripto paranın fiyatı çarşamba günü 200 günlük hareketli ortalamasının sınırında bulunuyor.Ethereum ise pazar günü 2 bin doların altına geriledikten sonra kademeli bir şekilde yükselerek çarşamba günü 2 bin 880 dolar civarında bulunuyor. Litecoin ise 11 Mayıs’ta 400 dolara kadar yükseldikten sonra şu an 200 dolar civarında işlem görüyor.

EOS ise yatırım haberleri sonrasında 13 dolara kadar yükseldikten sonra çarşamba günü yüzde 20'ye yakın yükselişle 6,44 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak: Bloomberg

0 Yorum

YORUM EKLE