Borsa İstanbul’da gong Astor Enerji için çaldı

Borsa İstanbul’da gong Astor Enerji için çaldı
Yatırımcılara ayırdığı paylara 34,5 kat fazla talep gelen ve 90,5 milyar TL halka arz büyüklüğüne ulaşan Astor Enerji için gong çaldı. Astor Enerji, bugün Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreniyle Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da gong, Türkiye’nin lider yerli transformatör ve anahtarlama ürünleri üreticisi Astor Enerji için çaldı. 11-13 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen talep toplama sürecini rekor katılımla tamamlayan şirket, 18 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da, "ASTOR.E" koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da düzenlenen Astor Enerji Halka Arz Gong Töreni, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, Başkan Vekili Enver Geçgel, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Geçgel, Genel Müdürü Hakan Ünsal, İhale ve Şartname Müdürü İlknur Geçgel, TEB Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yenidoğan, TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Astor Enerji, gelen yüksek taleple, 2 milyar 625 milyon TL halka arz geliri ve 691 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arzdan dolayı şirketi tebrik ediyorum, emeği geçen herkese şirket çalışanlarına ve aracı kurum çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Astor Enerji elde ettiği halka arz gelirini, bir yandan kapasitesini arttırmak ve ayrıca işletme sermayesi için kullanırken, diğer yandan da güneş enerjisi santrali ve elektrikli araçlar şarj istasyonları yatırımı yapmak için kullanacaktır. Sektöründe kırk yıllık sanayi tecrübesi ile İSO 500 listesinde yer alan Astor Enerji’nin Borsa İstanbul ailesine katılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu değerli şirketimize, Borsamıza hoş geldiniz diyorum. Bu halka arzın sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE