Borsa İstanbul'da yeni haftanın yeni rekorları bankalarla geldi

Borsa İstanbul'da yeni haftanın yeni rekorları bankalarla geldi
 BİST 100, haftaya alıcılı başladıktan sonra gün boyu pozitif bir görünüme sahipti. Yeni haftaya ralli yükselişine devam eden endeks,gün içinde tüm zamanların rekor seviyesine ulaştıktan sonra %+3,41 primle 5391,91 seviyesinden, tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını yaptı. 

BİST 100 endeksi, sabah seansında hacimli bir yükseliş performasıyla 5.300 puan bandına kadar kadar ulaştı. Endeks, %3’ü bulan yükselişin ardından öğleden sonraki işlemlerde daha çok yatay kaldı. Bu esnada BIST 100, 5.382,55 puanla yeni zirve seviyesini kaydetti. Son saate girildiğiden endeks, yükseliş ivmesini koruyarak 5.370 puanda bulunuyordu. 

Bugün endeksi destekleyen sektör, an itibarıyla %4,5’i bulan değer artışı gören finansallar oldu. Diğer ana sektörlerden sınai ve hizmet, %1,4 yükselişe sahipti.

Bankalar, borsayı taşımaya devam ediyor

Bugün bankalar endeksi, %9’u bulan yükselişle 5.410 puana yükselerek 12 Eylül’deki son rekor seviyesini kırmış oldu. Ayrıca endeks, 12 Eylül zirvesinden başlayan sert satışlarla gelen kayıpları bugün itibarıyla telafi etmiş oldu. 

Bugün #SKBNK, #VAKBN ve #HALKB, tavan fiyatına ulaşırken #ICBCT dışındaki diğer banka hisseleri, %8,2 - 9,75 bandında yükseliş gördü.

Holding ve spor endeksi ise %3 yükselişle bankaların ardından geldi.

Endeks bugün yukarı hareket ederken yükselişe katılmaya endeksler, inşaat, tekstil ve kobi ve bilgi teknolojileri oldu. Bu endekslere bağlı hisse senetleri, ortalama %1’in altında kısmi kayıplara sahipti.

BIST 100 endeksinde en çok kazandıran ve kaybettiren hisseler

Bugün BİST 100’e dahil hisseler arasında tavan yapan banka hisselerinin yanında en çok kazandıran hisseler, #DOHOL ve #ISGYO oldu. 

Bugün BİST 100’de en çok kaybettiren hisseler, %2 bandında düşüşle #GLYHO, #CCOLA, #GOZDE, #YATAS ve #GESAN oldu. 

Yurt dışı piyasalarında Asya Endeksleri, günü ekside kapattı. ABD endeksleri, güne hafif satıcılı yatay başladı. Nasdaq, %0,32 düşerken S&P 500, %0,16 geriledi. Dow Jones ise açılışta yataydı. Avrupa borsaları ise gün sonuna doğru hafif alıcılı yatay bir seyre sahipti.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
               BORSA TREND EXTRA ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE