Borsa İstanbul'dan 2 Hisseye Tedbir Kararı

Borsa İstanbul'dan 2 Hisseye Tedbir Kararı
Borsa İstanbul, yapılan incelemeler sonucunda 2 hissede Volatilite BazTedbir Sistemi (VBTS) kapsamında önleyici tedbir uygulanmasına karar verdi. Tedbir kararlarına ilişkin tüm detaylar şu şekilde;


VBTS kapsamında EUHOL.E paylarında 12/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.


RALYH.E payları 12/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

BİST açıklamasında ayrıca şu bilgilere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Borsaseans.com olarak, Borsa İstanbul'u ve #SPK'yı, aldıkları bu karardan dolayı gönülden kutluyor,başarılı !!! çalışmalarının devamını diliyoruz. Özellikle SPK denilen güzide kurumumuzun bu hisselerde gösterdiği duyarlılığı, milyarların iç edildiği, buna rağmen bunu yapan manipülatörlerin görmezden gelindiği başka bir çok hissede de gösterek küçük yatırımcıların haklarını koruma becerisini göstermelerinide, yatırımcılar adına talep ediyor ve bekliyoruz.''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

0 Yorum