Borsa İstanbul'dan iki hisse ve bir yatırımcıya tedbir

Borsa İstanbul'dan iki hisse ve bir yatırımcıya tedbir
Borsa İstanbul, ISGYO ve KAPLM hisselerine 1 ay süreyle brüt takas tedbiri getirdi. BİST ayrıca, DOHOL hissesindeki emir ve işlemleri nedeniyle Berat Mahmuzlu isimli yatırımcıya da tedbir uygulanmasına karar verdi.

Borsa İstanbul, yapılan incelemelerin ardından iki hisse ve bir yatırımcı hakkında önleyici tedbir uygulanmasını kararlaştırdı.

İş GYO hisselerine tedbir kararı

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre; Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#ISGYO) hisselerinde 30/03/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle brüt takas tedbiri uygulanacak.

Açıklamad ayrıca, ISGYO hissesinde halihazırda uygulanmakta olan "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı" tedbirinin de 29/04/2022 tarihine (seans sonuna) kadar uzatıldığı kaydedildi.

Kaplamin''de brüt takasa alındı

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Kaplamin Ambalaj (#KAPLM) paylarında 30/03/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/04/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

DOHOL'de bir yatırımcıya tedbir

Doğan Şirketler Grubu Holding (#DOHOL) payının piyasasında ve DOHOL payına dayalı Mart ayı Vadeli İşlem Sözleşmesi'ndeki (F_DOHOL0322) emir ve işlemleri nedeniyle Berat Mahmuzlu isimli yatırımcıya 30/03/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacak.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE