Borsa İstanbul'un haftalık kapanışında öne çıkan hisseler

Borsa İstanbul'un haftalık kapanışında öne çıkan hisseler
 BİST 100 endeksi, haftanın son işlem gününe hafif alıcılı başladıktan sonra gün içi işlemlerde alıcı hareket ederek son saatte 3.950 puan sınırına kadar yükseldi. 

BİST 100’de dün en çok en düşük seviye olarak 3.888 puan görülürken endeksin kapanışa doğru %1 değer artışıyla dünün zirve seviyelerinde hareket ettiği görüldü. Endeksin günlük işlem hacmi ise 63 milyar TL seviyesinde bulunuyordu.

Bilgi teknolojileri, haftanın son iş gününde de talep görmeye devam etti. Gün içinde %4’ün üzerinde yükselişle 1.975 puana yükselen endeks, 3 haftadır net bir yükseliş trendi görürken bu hafta %18’in üzerinde değer artışı gördü. 

Tekstil, kobi ve baskı sektörü de %3 bandında değer artışıyla dünkü seansta öne çıkan endeksler oldu. Bankalar ise yatay hareket etti. Endeks, kapanışa doğru %0,25 oranında hafif yükselişle 3.960 puanın hemen üzerinde bulunuyordu. 

Kapanışa yaklaşırken ulaştırma, %0,6 ile ekside hareket eden tek sektördü. Telekomünikasyon hisseleri de  yatay kaldı.

Günün en hareketli hisse senetleri

BİST 100’de Net Holding (NTHOL), Smart Güneş (SMRTG) ve Kervan Gıda (KRVGD), son yarım saatte tavan fiyatıyla işlem gören hisselerdi. Bu hisselerin dışında borsa genelinde 8 hisse senedi daha tavan fiyatından işlem gördü. 

BİST 100’de kayıplar kısıtlı kalırken ODAŞ Elektrik (ODAS), Hektaş (HEKTS) ve Kerevitaş (KERVT) %2,5 - 3 bandında kayıplar kaydetti. 

Günün en aktif hisseleri ise Emlak Konut (EKGYO), Yapı Kredi (YKBNK), Akbank (AKBNK), Şişecam (SISE), Türk Hava Yolları (THYAO), ve SASA (SASA) olarak sıralandı. Bu hisseler arasında SASA, %9,5’in üzerinde değer artışına sahip.

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri haftayı karışık seyirle kapattı. ABD endeksleri, güne alıcılı başladı. Avrupa borsaları ise FTSE 100 dışında hafta kapanışına doğru satıcılı hareket ediyordu.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE