Borsacı Ferhan Kaya ve 3 kişi tehdit suçlamasıyla tutuklandı

Borsacı Ferhan Kaya ve 3 kişi tehdit suçlamasıyla tutuklandı

Tehdit suçlamalarıyla hakim karşısına çıkarılan Ferhan Kaya ve 3 kişi tutuklandı.

Borsanın tanınan isimlerinden Ferhan Kaya ve birlikte hareket ettiği öne sürülen 3 kişi, bugün çıkarıldıkları İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’ndeki duruşmada tutuklandı. Konuyla ilgili olarak sızan bilgilere göre Ferhan Kaya, Beşir Kaya, Talip Oruç ve Orhan Sönmezsoy isimli şahısların, birden fazla kişi ile tehdit suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Adliyeden sızan bilgilere göre, Kaya ve 3 kişiyle ilgili delil ve belgeleri değerlendiren mahkeme, delil yok etme ve müşteki ile tanıklara baskı yapılması şüphesiyle şahısların tutuklanmasına karar verdi. Şüphelilere adli kontrol hükümleri uygulanmadı.

Ferhan Kaya ve 3 kişinin ise ifadelerinde, kendilerine yönelik suçlamaları reddettiği belirtildi. Sorguda Mehmet Akdere, Ahmet Akdere isimlerinin geçtiği de öğrenildi.

Bir süre önce Zorlu Center önünde aracındayken silahlı saldırıya uğrayan Borsacı Mehmet Akdere ile birlikte hareket ettiği konuşulan Ferhan Kaya’nın ismi son zamanlarda Beşiktaş hisseleri ile anılıyordu.

Kaynak: borsagundem.com


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE