Borsalardaki Bitcoin Balina Oranı Sıçradı!

Borsalardaki Bitcoin Balina Oranı Sıçradı!
CryptoQuant tarafından sağlanan veriler, tüm borsalardaki balina oranının bu yıl üçüncü büyük artışını gördüğünü gösteriyor. Uzmanlara göre, bu Bitcoin için olumsuz olabilir. Detaylı olarak verileri inceleyelim…

Borsalarda Bitcoin Balina Oranı 0,59’a yükseldi! “Düşüş olabilir”

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu tarafından paylaşılan bir CryptoQuant grafiğine göre, tüm kripto para borsaları için Bitcoin balina oranı arttı. Bu uzmanlara göre, yakında bir Bitcoin fiyatı düşüşü anlamına gelebilir. CryptoQuant, Glassnode ile birlikte Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında konuşan, kripto Twitter’da sıkça bahsedilen popüler bir analitik veri sağlayıcısıdır. Balina oranı 0,593’e ulaştı, işte bu yüzden BTC için bir düşüş olabilir.


Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, bu yıl sadece üç kez borsalardaki balina oranının şimdi olduğundan daha yüksek olduğunu belirtti. Ancak, CryptoQuant grafiğinin gösterdiği gibi, her seferinde Bitcoin fiyatı balina oranındaki bu artışların ardından birkaç gün içinde düştü. Bu oran, Bitcoin’in kripto borsalarına ve borsalarından en büyük on giriş ve çıkışının boyutunu ölçer. Bu endeksin değeri arttığında, balinalar olarak bilinen en büyük kripto para sahiplerinden gelen satış baskısında bir artışa işaret ediyor.

Bugüne kadar, oran 0,5934841’e yükseldi!

Ancak kripto para analisti Bit_Pascal, Colin Wu’ya balina oranındaki ani yükselişleri takip eden tüm düşüşlerden sonra Bitcoin fiyatının keskin bir artış gösterdiğini söyledi. Bu nedenle analist, BTC‘nin bu sefer düşüşten sonra da büyümeye başlamasını bekliyor. Santiment veri toplayıcı tarafından daha önce bildirildiği üzere, Bitcoin’in merkezi kripto borsalarına girişleri, 50 günün en düşük seviyesine keskin bir düşüş gördü.

Bu nedenle, ticaret platformları ve uygulamaları tarafından tutulan piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin arzı da önemli ölçüde düştü. Aynı zamanda, Bitcoin madencilik şirketleri, bir ay sattıktan sonra BTC biriktirmeye başladı. Buna ek olarak, Bitcoin hash rate’ı son düşüşünden bu yana toparlanmaya başladı.

En büyük balinalar BTC arzının yüzde 3,4’ünü elinde tutuyor

Hafta sonu boyunca, şu anda dolaşımdaki toplam BTC’nin yaklaşık %3,4’ünün 100.000 ila 1.000.000 BTC tutan sadece dört cüzdana ait olduğunu bildirdi. 10.000 ila 100.000 arasında BTC tutan daha küçük balinaların sahip olduğu cüzdanlar, dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 10,91’ini oluşturuyor.

0 Yorum