BRISA BRIDGESTONE SABANCı LASTıK SAN.VE TIC.A.Ş. (BRISA) ŞİRKET PROFİLİ

BRISA BRIDGESTONE SABANCı LASTıK SAN.VE TIC.A.Ş. (BRISA) ŞİRKET PROFİLİ

ŞİRKET PROFİLİ

Şirket İsmi BRISA BRIDGESTONE SABANCı LASTıK SAN.VE TIC.A.Ş.
Faaliyet Alanı HER TİP VE NEVİDE DIŞ, İÇ LASTİK ÜRETİMİ VE SATIŞI
Kuruluş Tarihi 28/02/1974
Kayıtlı Sermaye 400000000
Halka Arz Tarihi 07.01.1986
İlk İşlem Tarihi 07.01.1986
Genel Müdür Haluk Kürkçü
Yönetim Kurulu Üyeleri AHMED CEVDET ALEMDAR;Frederic Jean Hubert Cecile HENDRICKX;HALUK DİNÇER;Mustafa BAYRAKTAR;MAKOTO HASHIMOTO;NAOHISA YODA;METE EKİN;SAADET RUBA UNKAN ERGENER;MEHMET TANJU ULA;MEHMET KAHYA;Haluk Kürkçü;

ÜRÜN VE MARKALAR


LASSA : Türkiye yollarına uygun, üstün kalite ve deneyimle  sağlam lastikler üreten Lassa, Türkiye’nin en büyük lastik markası olarak satış öncesi ve sonrası müşterilerinin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunar.
Sağlam ve uzun ömürlü
Yüksek teknoloji ve deneyimle Türkiye yollarına uygun, dayanıklı ve uzun ömürlü lastikler üreten Lassa, müşterilerinin güvenli yolculuklar yapmasını sağlar. Bağımsız Alman test kuruluşu TÜV SÜD’den sertifikalı ürünleriyle dünya standartlarında, üstün üretim kalitesini ve benzersiz performansını tescil ettirmiştir.


BRİDGESTONE : Bridgestone, kalitesiyle, performansıyla, üretimden satışa hizmet garantisiyle ‘emniyet’ vaadini kusursuz taşıyabilen bir markadır. Üstün lastik teknolojisi geliştirebilme gücü ile dünyanın 150 farklı ülkesinin yol şartlarına uygun lastik üretebilme deneyimini birleştiren Bridgestone, motosikletten otomobile, iş makinelerinden uçağa kadar her türlü araç ve kullanıcısına yönelik üstün performans ve konforu bir arada sunar.
 Güven ve prestij
Japonya’dan Türkiye’ye, dünyanın yaklaşık 150 ülkesinde satılan Bridgestone, global bilgi birikimi, tüm dünya yollarına uygunluğu ve yüksek standart ve kalitedeki ürünleriyle dünya lastik pazarının lideridir. Motosikletten otomobile, iş makinelerinden uçağa kadar her tür araca uygun lastik üreten Bridgestone, gücünü ve global deneyimini Türkiye’de Sabancı ile birleştirmiştir.


BANDAG: 2010 yılında bünyemize kattığımız, soğuk kaplamanın mucidi olan Bandag markasıyla sunduğumuz lastik kaplama hizmetlerimiz, hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlıyor.
Yeni lastik üretimi aşamasında harcanan enerji, hammadde ve kaynakla kıyaslandığı zaman kaplama lastik için bu miktarların çok daha az seviyelere indiğini söylemek mümkündür. Bir kamyon veya otobüs lastiğinin kaplanması sayesinde hammadde kullanımında 55 kg’lık bir tasarruf sağlanmakta ve 60 kg’lık bir atık önlenmektedir. Lastik kaplama işleminde, üretim sürecine göre yaklaşık %70 oranında daha az petrol kullanılmaktadır.
Bandag sayesinde, güçlü karkas yapısına sahip olarak ürettiğimiz lastiklerin ömrünü 3 katına kadar uzatmak mümkün. Lastik kaplama uygulaması, filoların lastik maliyetini önemli oranda azalttığı gibi, doğal kaynakların korunmasına da büyük ölçüde katkı sağlıyor.


DAYTON: Bridgestone Corporation’ın markalarından biri olan ve üretimi Fransa, İspanya ve İtalya’da yapılan Dayton markalı lastikler 2014 yılından itibaren Brisa tarafından Türkiye pazarına sunulmaktadır.
Avrupa’da yapılan testlerden yüksek not alan Dayton, dengeli kuru ve ıslak zemindeki emniyet performansının yanısıra, uzun kullanım ömrüyle de araç sahiplerinin beklentilere cevap veren bir lastiktir.


FİRESTONE:  İlk kez 1932 yılında ABD’nin Ohio eyaletinde kendisi de çiftçi bir aileden gelen Harvey S. Firestone tarafından üretilen tarım lastiği markası Firestone, 1988 yılında Brisa’nın ortağı Bridgestone Corporation tarafından satın alınarak, ABD’de lider tarım lastiği markası olmuştur.
Brisa’nın ortağı ve sektöründe dünya lideri olan Bridgestone Corporation’ ın ikinci markası Firestone’ un ürün port folyosundaki tarım lastikleri, üstün çekiş gücü ve konforlu sürüş farkıyla Brisa tarafından Türkiye pazarına sunuluyor.


KINESISBrisa tarafından 2015 yılında Türkiye pazarına sunulan Kinesis markalı dolgu forklift lastikleri, yüksek hareket kabiliyeti ve dayanıklılığıyla dikkat çekiyor.
Siyah ve beyaz renkleri bulunan Kinesis, uzun ömrü sebebiyle çevresel sürdürülebilirliğe de katkı sağlayan bir ürün.

BRISA 5.kez CDTP Türkiye İklim Değişikliği Lideri 


Brisa, 01.04.2021 tarihinde, uluslararası çevresel raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi 2020’de (Carbon Disclosure Project-CDP) 5.Kez Türkiye İklim Değişikliği Lideri ve 2.Kez Su Lideri oldu. Türkiye’de İklim ve Su Lideri olan üç şirket arasında yer aldı. Ayrıca Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi Küresel Lideri olarak da geçen yılki başarısını devam ettirdi. 

Sürdürülebilirliği faaliyetlerinin merkezine koyan Brisa, iklim değişikliğiyle mücadele programını temelinde samimiyet ve insanlığa hizmet olan ‘Brimiz Hepimiz İçin’ vizyonuyla, çevre odaklı, toplumsal ve yönetişim sistemleri kurarak yürütüyor.

0 Yorum