Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

Büyüyen,İhracatta Rekorlar Kıran Türkiye Gerçeği

Büyüyen,İhracatta Rekorlar Kıran Türkiye Gerçeği
Malum çevreler, sadece doların yükseldiğinden bahsedip, piyasalara karamsarlık, kaos pompalayarak nifak tohumları ekseler de, şu gerçeği hiç kimse görmemezlikten gelemez.

Türkiye özellikle son10 yılda, sanayide, teknolojide, üretim ve ihracatta büyük mesafeler kaydetmiş, Cumhuriyet tarihi boyunca açılan gedikleri kapatmakla kalmamış ,ülkemiz son 10 yılda en az 50 yıl ileriye gitmiştir.

Bunu ihracatta kırılan rekorlardan, dünya ülkelerini geride bırakan büyüme rakamlarından, cari açığın gittikçe azalması hatta bazı aylarda cari dengenin fazla vermesinden kafası çalışan herkes anlar.

BIST100 endeksinin 1700 puan seviyelerini aşması tesadüf değil bir zorunluluktur. Dahası bu seviyeler bile bana göre ve kafası ekonomik göstergeleri okuma, anlama yeteneğine sahip bütün analistlere göre düşük seviyelerdir.

Ülkemiz büyürken çekilen bazı sıkıntılar mutlaka olacaktır. Ama şunu herkes bilmelidir ki ,Ülkemizin ve Devletimizin bu sıkıntıları aşacak gücü vardır ve mutlaka aşacaktır.
Türkiye artık o eski, köhnemiş, emperyalizmin esiri olmuş bir Ülke değildir ve bundan böyle asla olmayacaktır.

Vatanına, Devletine inanan, güvenen herkese selam olsun. Saygılarımla...
Onur Özkan Tunalı

0 Yorum