Çalışma Bakanı açıkladı: "3600 ek gösterge hazırlıkları bu ay sonunda...

Çalışma Bakanı açıkladı:
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü kabine toplantısında “Bir yandan enflasyonu dizginleyecek tedbirleri alırken diğer yandan ücretlerde yaptığımız artışlarla alım gücündeki gerilemeyi telafi etmeye çalışıyoruz.

Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz.” açıklamasını yaptı. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, toplu sözleşme gereğince memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkı alacağını ifade etti. Toplu sözleşmede belirlenen zam oranı üzerine enflasyon farkı Temmuz’da eklenecek.

Emeklilerin 6 aylık enflasyon oranında zam alacağını belirten Bakan Bilgin, Haziran ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla birlikte yol haritası belirleyeceklerini belirtti.

Dün Memur – Sen Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge toplantısının Çalışma Bakanlığı tarafından ileri bir tarihe ertelendiğini açıklamıştı. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge konusunda kapsamlı düzenleme için çalıştıklarını ve Mayıs ayı sonunda bitireceklerini, o gün de kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE