Cardano’nun (ADA) Alonzo Akıllı Sözleşmesi için İlk Test Ağı Hazırlandı!

Cardano’nun (ADA) Alonzo Akıllı Sözleşmesi için İlk Test Ağı Hazırlandı!

IOHK, Cardano'nun (ADA) Alonzo akıllı sözleşme platformu için ilk test ağını resmen başlattı. Ayrıca, Alonzo projesinin piyasaya sürülmesiyle ilgili planları da açıkladı.


Alonzo, Cardano (ADA) ağına yeni özellikler kazandırmayı amaçlayan bir hard fork’tur. Duyuruya göre, lansman, birkaç aşamadan daha geçmesi gerektiği için projenin tam olarak uygulanmasını sağlamıyor. Ayrıca, her aşama renklerle işaretlenecektir. Mevcut aşama Alonzo mavisidir. Bunu Alonzo beyazı, ardından Alonzo moru takip edecek.

Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson’ın söz verdiği gibi süreci başlatmak için Plutus öncülerinden ve DPT’lerden oluşan küçük bir grup seçilecekti. IOHK yeterince detay vermemiş olsa da, projenin tam anlamıyla hazır hale gelmesinin aylar alacağı biliniyor.

ETH 2.0 Cardano için Bir Tehdit mi?


Alonzo projesi, Cardano’yu (ADA), Polkadot (DOT), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi diğer merkezi olmayan finans platformlarıyla rekabet edebilecek bir konuma getirecek.

Cardano’nun (ADA) rakibi Ethereum (ETH), yakında ana ölçeklenebilirlik sorununu ETH 2.0 ile çözecek. Sadece bu değil, Ethereum (ETH) aynı zamanda Proof-of-Work’ten (PoW) Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş yapacak.

Bunlardan bağımsız olarak Hoskinson, Cardano’nun (ADA) Ethereum (ETH) tarafından tehdit edilmediğine inanıyor. Cardano’nun (ADA) daha kararlı bir PoS mekanizmasına ve ayrıca farklı bir fan tabanına sahip olduğundan bahsetti.

Cardano (ADA), önümüzdeki 90 gün içinde tarayıcı deneyimini geliştirmeye odaklanacak. Hoskinson, DApp’leri ve diğerlerini görüntülemek için sorunsuz bir tarama deneyimi sağlamak için ekosistemdeki insanlarla tartışmaların devam ettiğini açıkladı.

0 Yorum

YORUM EKLE