Cardano ve AVAX Tahminleri: Bu Seviyeler Görülebilir!

Cardano ve AVAX Tahminleri: Bu Seviyeler Görülebilir!

Cardano (ADA) 12 Eylül’den önce 3 dolara dokunabilir. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA), son 24 saatte %7’lik bir artışla şu anda 2,72 dolardan işlem görüyor. Altcoin, fiyatını iki katından fazla artırdığı ve bu haftanın başlarında 3 doların hemen altında 2,97 dolarlık yeni bir ATH yayınladığı olağanüstü bir ağustos ayı geçirdi. ADA için fiyat artışı, akıllı sözleşme entegrasyonunun büyük yükseltmesine yaklaşırken Blockchaindeki gelişmelere bağlanıyor. Öte yandan AVAX fiyatı geçen hafta yaklaşık %30 arttı. AVAX ayın en yüksek seviyesine çıktı.


Cardano (ADA)

Altcoin, bugüne kadar %120 kazandı ve Solana (SOL) ve Terra(LUNA)’dan sonra Mayıs’taki piyasa çöküşünden sonra yeni bir ATH yayınlayan üçüncü altcoin oldu. Analist Prashanta Jaha’ya göre ADA, Alonzo yükseltmesi için planlanan 12 Eylül tarihinden önce 3 doların üzerinde yeni bir ATH yayınlamak için ATH’sini yakında yeniden test edebilir. Cardano için Alonzo yükseltmesi, yakın zamanda sonuçlanan Londra hardforku sırasında Ethereum Blockchainindeki EIP-1559 yükseltmesiyle karşılaştırılıyor. Her iki kripto tokeninin fiyatı, yükseltme sırasında yükseldi. EIP-1559, dolaşım kaynağından ek gas ücretlerini yakarak Ether’i deflasyonist bir token haline getirirken, Alonzo yükseltmesi, Cardano’yu Dapps için bir merkez haline getiren çok beklenen akıllı sözleşme işlevselliğini entegre edecek.

Cardano’da Alonzo’dan önce yeni ATH mi?

Analist Prashanta Jaha’ya göre ADA, fiyatın şu anda alt trend çizgisine yakın olduğu 4 saatlik grafikte yükselen bir kanal oluşturuyor ve bu, fiyatın üst trend çizgisine doğru hareket ettiğini görebilecek ve 3 doların üzerinde yeni bir ATH kaydedebilecek olası bir geri dönüşü işaret ediyor. Altcoin, üst trend çizgisinde dirence dokunduktan sonra reddedilebilir, ancak fiyatının yeni ATH’ye gönderilmesiyle buradan bir geri dönüş kaçınılmazdır.


AVAX için son gelişmeler

Öte andan Avalanche (AVAX) ayın en yüksek seviyesinde çıktı. AVAX fiyatı geçen hafta yaklaşık %30 arttı. AVAX fiyatı orta vadeli trend çizgisinden yakın zamanda sıçradı. RSI, gizli yükseliş sapmasını yazdırıyor. Avalanche (AVAX) fiyatı, Ağustos ayında en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. Yatırımcılar AVAX teknolojisinin potansiyel kullanım durumları konusunda güçlü bir yükseliş duruşu sergilediğinden, fiyatlar ayın başından bu yana yaklaşık %300 arttı. Sayısız ekip ağ üzerinde kendi projelerini başlattığından, Avalanche Blockchaininin etkinliği geçen ay fırladı.


Analist Domenic’e göre, dip Temmuz sonunda belirlendiğinden, boğalar AVAX fiyatını sadece bir ay içinde yaklaşık %400 yukarı itti. Bu kadar büyük bir dalgalanmadan sonra, bir noktada bir geri çekilme gelmesi muhtemeldir. İşlemlerin son birkaç gününe bakıldığında, AVAX’ın yeni bir zirve yapması BTC‘nin fiyat hareketine bağlı olabilir. Analist Domenic’e göre, Bitcoin 40.000 dolara düşmeye devam ederse, AVAX fiyatı 58 doları kırmada zorlanacak. BTC’nin sabit kalması durumunda, Avalanche, 53-58 dolar arasında bulunan ana direnç bölgesi ile birlikte 48 dolar işaretini kırmalı ve tutmalıdır. Boğalar bunu başarabilirse, AVAX yeni bir ATH belirlemeye devam edecek.

AVAX fiyatı 3 gün önce 59 dolara ulaştığından beri, düşüyor. Ayılar AVAX’ı bu işaretin altına itmeyi başarırsa, AVAX fiyatı muhtemelen onaylanmış bir düşüş trendinde olacaktır. Fiyat ilk önce 33-37 dolar arasındaki ana destek bölgesinde destek bulacak. Bu bölgenin altındaki herhangi bir şey, aylık en yüksek seviyelerde -%50 düşüşe yol açacaktır.

Analist Domenic’e göre, Stokastik RSI’ya baktığımızda, yaklaşık 2 gündür aşırı satım bölgesinde sıkışıp kaldığını görebiliriz. AVAX’ın güçlü bir canlanma başlatması için düşüş trendi çizgisinin kırılmasıyla birlikte 20 değerinin üzerinde güçlü bir itiş gerekiyor. Analiste göre, normal RSI’ya baktığımızda, gizli bir yükseliş ayrışmasının oluştuğunu görebiliriz. Bu, AVAX fiyatının 50 dolar işaretinin yakınında yükselebileceğinin bir yükseliş işaretidir. 50 değerinin üzerinde güçlü bir kırılma bunu doğrulayacaktır.

0 Yorum

YORUM EKLE