Çemaş Döküm’den yatırım açıklaması!

Çemaş Döküm’den yatırım açıklaması!
Çemaş Döküm Sanayi bugün yatırımlarına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama yaptı.


Şirket Danimarka ile imzalanan sözleşme çerçevesinde imalatı ve kurulumu yapılan üretim hattı, kum hazırlama mikserleri ve üniteleri ile beraber üretime geçtiğini belirtti.

Son teknoloji üretim hattının verimliliğinin de ilerleyen aylarda tedricen artması beklentisiyle yurtdışı müşterilerinin 2021 yılı başından itibaren yüzde 30’un üzerinde artan siparişlerine karşılık verileceğini hem de farklı ürünlerin üretimine geçilmesi mümkün olacağını belirtti.

Yapılan KAP bildirisinde aşağıdaki ifadelere yer verildi;
04.06.2020 tarihinde yaptığımız özel durum açıklaması ile duyurduğumuz “Kalıplama Hattı ve Kum Hazırlama Üniteleri” işinin bir kısmına tekabül eden hat ve ünitelerin imalatı ve kurulumu için DISA Industries A/S (Danimarka) ile imzalanan sözleşme çerçevesinde imalatı ve kurulumu yapılan üretim hattımız, kum hazırlama mikserleri ve üniteleri ile beraber üretime geçmiştir. Bu son teknoloji üretim hattının verimliliğinin de ilerleyen aylarda tedricen artması ile beraber, hem yurtdışı müşterilerimizin 2021 yılı başından itibaren yüzde 30’un üzerinde artan siparişlerine karşılık verilmesi hem de farklı ürünlerin üretimine geçilmesi mümkün olacaktır.

0 Yorum

YORUM EKLE