Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

ÇİMSA 127 Milyon Dolarlık Varlık Satışı Yapacak

ÇİMSA 127 Milyon Dolarlık Varlık Satışı Yapacak
Çimsa, sahibi olduğu 2 fabrika ve 8 tesisi, KDV hariç 127 milyon dolara Çimko'ya satmak için sözleşme imzaladı

Sabancı Holding (#SAHOL) iştiraki Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret (#CIMSA), mülkiyetinde bulununan 2 fabrika ve 8 tesisin Çimko Çimento ve Beton Sanayi'ne satışı için sözleşme imzalandığını duyurdu.

Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamaya göre Çimsa, Niğde Entegre Çimento Fabrikası, Kayseri Entegre Çimento Fabrikası, Ankara Çimento Öğütme Tesisi ile Başakpınar, Ambar, Nevşehir, Cırgalan, Aksaray, Ereğli ve Kahramanmaraş Hazır Beton Tesislerinin, bu tesislerde yer alan sabit varlıklar ile bunlarla bağlantılı diğer varlıkların, KDV hariç 127 milyon dolar bedelle Çimko'ya devri için bugün (24 Eylül) sözleşme imzaladı.

YASAL İZİNLER BEKLENECEK, AYRILMA HAKKI DOĞMAYACAK

Söz konusu fabrika ve tesislerin Çimko'ya devir işlemlerinin Rekabet Kurumu onayı dahil gerekli yasal onayların alınması koşuluyla ve bu onaylar alındıktan sonra gerçekleşeceği belirtilen açıklamada ayrıca "Bu satış işleminin sermaye piyasası mevzuatında tanımlanan önemli nitelikteki işlem kabul edilmeyeceği ve ayrılma hakkının doğmayacağı tespit edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

1972 yılından beri faaliyette olan Çimsa'nın Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde, Afyonkarahisar’da 5 entegre fabrikası, Houston (ABD) ve Ankara’da iki öğütme tesisi bulunuyor.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum