Çin’de Yatırımcılar Binance Smart Chain (BSC) Yerine Bu Kripto Para Ağına Geçiyor!

Çin’de Yatırımcılar Binance Smart Chain (BSC) Yerine Bu Kripto Para Ağına Geçiyor!
Çinli yatırımcıların yavaş yavaş Polygon (MATIC) ağına geçmeye başladığı aktarılıyor.

Çin, sahip olduğu nüfus ve uyguladığı sermaye kontrolleri nedeniyle kripto para sektörüne yön veren ülkeler arasında liderliğe oynuyor. Sermaye kontrollerinden yorulan halk, kripto paralar ve alternatif varlıklar ile ekonomik özgürlüklerine ulaşmaya çalışıyor. Bu da Çin içerisindeki yatırımcıların kripto para sektöründe inanılmaz bir hacim yaratmasını sağlıyor.

Çin, Polygon’a (MATIC) Akın Ediyor
Çinli yatırımcıların seçtikleri kripto para projelerinin de bu sebeple kısa sürede ciddi bir yükseliş elde edebildikleri biliniyor. Çin piyasasına hakim gazeteci Wu Blockchain tarafından paylaşılan son verilere göre ise Çin’in talih kuşu bu sefer Polygon’un (MATIC) başına kondu. Wu, yakın zamanda birçok Çinli geliştiricinin Binance Smart Chain ağı yerine Polygon (MATIC) ağına öncelik vereceğini vurguladığını iletti. BSC’nin kilitli hacmi de bu olay sonraında sert düştü ve Polygon ciddi bir artış yakaladı.

Colin Wu, yaptığı açıklamanın devamında bu olayın geçici olabileceğini de vurguladı. Binance Smart Chain kısa süre önce birçok saldırıya maruz kaldı ve ağdaki projeler birer birer flash loan mağduru oldu. Binance’in BSC merkezli projeleri listelemesi ağın kısa sürede popüler olmasını sağlasa da saldırıların devam etmesi kullanıcıları uzaklaştırabilir.

Polygon (MATIC) Fiyatı: 1.86 $

Polygon (MATIC) ise Çinli yatırımcıların desteği ile Bitcoin’in %50 düşüş yaşadığı tarihlerde bile yükselmeye devam etti ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

0 Yorum