Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün asgari ücreti açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün asgari ücreti açıklayacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i asgari ücret gündemiyle gece 21.50 civarında kabul etti. Asgari ücretin bugün saat 12.00’de açıklanacağı belirtildi.

Milyonlarca ücretli çalışanın dikkatle gelişmeleri izlediği asgari ücrette sona yaklaşıldı. Asgari ücretin perşembe günü saat 12.00’de açıklanacağı öğrenildi.

20 Aralık’ta yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısından Türk-İş heyetinin ‘9 bin liranın altındaki bir rakama imza atmayız’ söylemiyle çıkmasının ardından gözler heyetin diğer taraflarına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gün içinde yaptığı sert açıklamalar sonrası Erdoğan gece saat 21.50 civarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'i asgari ücret gündemiyle kabul etti.

Bilgin, Türk İş ve TİSK'in üzerinde görüşmeler yaptığı asgari ücretle ilgili gelişmelerle ilgili olarak Erdoğan'a etraflı bir sunum yaptı.
12.00'de açıklanacak
Habertürk'ten Esra Nehir'in haberine göre Erdoğan'ın perşembe günü saat 12.00 civarında 2023 yılında geçerli olacak yeni asgari ücret rakamını açıklayacağı belirtildi.

"Herkesin söylediği ile adım atacak halimiz yok"
Erdoğan, TBMM kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile konuşup, asgari ücret konusunda adım atacaklarını söyledi. Erdoğan, "Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok, bizim sırtımızda küfe var" diye konuşmuştu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısının ardından Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, kendi resmi tekliflerinin 9 bin TL olduğunu, bu rakamın verilmemesi durumunda masada olmayacaklarını belirtmişti.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE